Uczniowie SP w Wilkowie pojechali w listopadzie do Białegostoku na Dni Otwarte Narodowego Banku Polskiego. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Ubierali się w stroje ochrony banku. Brali do ręki 12,5kg sztabę złota wartą 1,8 mln zł. Widzieli milion złotych w banknotach 100 złotowych. Grali w grę z zagadkami "Uratuj polskie złoto" na Xboksie. Obejrzeli wystawę zabytkowych maszyn do pisania oraz wystawę ,, Fałszerstwa znaków pieniężnych od starożytności do współczesności". Uczestniczyli w wielu konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Zdobyta wiedza przyda im się w życiu codziennym i w dalszej edukacji szkolnej. Więcej wiadomości oraz ciekawych zdjęć na naszym szkolnym blogu SKO do którego czytania serdecznie zapraszamy: http://www.szkolneblogi.pl/blogi/banknot/jak-dni-otwarte-to-tylko-w-banku-w-b_-_-_-_-_-_-_-_-_u