W XXI wieku, gdzie dominuje komputer oraz smartfon, cieszy nas fakt, że coraz więcej zwolenników mają warcaby. Ta gra to znakomita okazja do rozwijania umysłu, a nawet ciekawych rozmów.
W Zespole Szkół w Wilkowie pani Anna Czubaszek od kilku lat rozpowszechnia ją wśród uczniów klas I-III organizując Mistrzostwa Szkoły w Warcabach. W tym roku rozgrywki odbyły się w naszej szkole po raz szósty i przeprowadzono je w miesiącach jesienno---zimowych. Do turnieju zgłosiło się wielu chętnych z klas młodszych, którzy zmagali się ze swoimi rówieśnikami w trzech grupach. Mecze były ciekawe i trzymające w napięciu do końca. Po wielu dniach zmagań wyłoniono szóstkę, która po finałowych meczach zajęła następujące miejsca:


1. Maja Marcinkowska kl.III
2. Mikołaj Pigocki kl.II
3. Mateusz Kossowski kl.III
4. Zosia Kuczyńska kl.III
5. Filip Pietrin kl.I
6. Kamil Kozłowski kl. III


Finałowa Trójka reprezentowała naszą szkołę w Gminnym Turnieju Warcabowym, który odbył się 17 lutego w Zespole Szkół w Wilkowie.
Wszystkim uczestnikom mistrzostw gratulujemy gry fair play i dobrej zabawy!


W Wilkowie lubimy grać w warcaby, bo w przyszłym tygodniu rusza turniej warcabowy dla klas starszych.