Wiosna sprzyja wycieczkom, toteż uczniowie klasy III SP w Wilkowie wyruszyli do Kętrzyna. Dzieciom w wiosennej wyprawie towarzyszyły panie Jolanta Adamkowicz i Teresa Wereszczyńska.
Przystankiem pierwszym wycieczki była Powiatowa Biblioteka Publiczna. Pani dyrektor Sylwia Wąsowicz przeprowadziła ciekawą i pouczającą lekcję na temat picture book (czyli książek, w których tekst i obraz pełnią równorzędną rolę, a odbiorca w trakcie czytania staje się ich współtwórcą) a także zapoznała dzieci z drogą powstawania książek. W czasie lekcji dzieci rozwijały swoją wyobraźnię wykonując prace plastyczne, które znalazły się na wystawie.


Po tak miłym rozpoczęciu wyprawy dzieci wraz z paniami skierowały swe kroki do Urzędu Gminy w Kętrzynie. Dzieci przywitała serdecznie Inspektor Oświaty pani Anna Abramowicz. Wizytę w urzędzie rozpoczęto od spotkania z Wójtem Gminy Kętrzyn panem Pawłem Bobrowskim. Po tym spotkaniu uczniowie odbyli wycieczkę po Urzędzie Gminy. Pani Inspektor Oświaty wprowadziła dzieci w tajniki pracy urzędu. Dzieci stwierdziły, że być urzędnikiem jest strasznie trudno.


Kolejnym przystankiem wycieczki była Komenda Powiatowa Policji. Dziećmi zaopiekowały się panie Ewelina Piaścik i Monika Danielak. Panie są znane dzieciom, gdyż wielokrotnie prowadziły dla dzieci pogadanki w ZS w Wilkowie. Panie dostarczyły dzieciom moc atrakcji takich jak: magiczny proszek na odciski palców, lustro weneckie, monitoring miasta, spotkanie z psem policyjnym i radiowóz policyjny. Wyczerpani trudami wycieczki, pełni wrażeń i z bogatszą wiedzą uczniowie powrócili do szkoły.


Wszystkim, którzy uatrakcyjnili pobyt dzieci w Kętrzynie serdecznie dziękujemy.