Piękna, jesienna pogoda sprzyja wycieczkom. Z uroków jesieni skorzystali uczniowie SP w Wilkowie. 27 września 2017r. dzieci z klas II i III wybrały się na wycieczkę do Węgorzewa. Dzieciom towarzyszyły wychowawczynie p. Jolanta Adamkowicz i p. Anna Czubaszek. Celem wycieczki było Muzeum Kultury Ludowej. Po przybyciu do Węgorzewa, dzieci przeniosły się w przeszłość, do starej drewnianej chaty, gdzie odbyła się lekcja muzealna. Lekcję poprowadziła pracownica muzeum. Temat lekcji brzmiał „Od ziarenka do bochenka”. Prowadząca przekazała wiedzę w ciekawy sposób z wykorzystaniem różnych form multimedialnych. Lekcja przebiegała w przyjaznej atmosferze, zachęcającej do aktywnego uczestnictwa.

 

Na zajęciach zostały pobudzone wszystkie zmysły a treści podawane były w ciekawy sposób tak, aby uczeń mógł przyswoić jak najwięcej istotnych informacji. W czasie zajęć nie zabrało wspólnej zabawy, która usystematyzowała zdobytą wiedzę. Lekcja zakończyła się degustacją pachnącego chleba pszennego i żytniego. Teraz już wszystkie dzieci wiedzą jak małe ziarenko zboża staje się pysznym chlebem.