Koniec listopada nie zachęca raczej do wychodzenia z domu. Szybko zapadający zmrok sprzyja lenistwu, jednak uczniowie klasy czwartej i piątej SP w Wilkowie potrafią sobie radzić z jesienną szarugą. 21 listopada odbyła się interesująca wycieczka do stolicy naszego województwa. Cel - polecieć w kosmos i dać upust energii. Młodzi poszukiwacze wiedzy odwiedzili wraz ze swymi wychowawczyniami, Jolantą Baranowską i Ewą Bałdyga olsztyńskie Planetarium, gdzie obejrzeli fascynującą projekcję pt. “Kosmiczny express”. Jesienne niebo nad Warmią i Mazurami odkryło swe tajemnice - konstelacje znaków zodiaku, Drogę Mleczną oraz najjaśniejszą z gwiazd listopadowego nieboskłonu - Syriusza. Mieli okazję również być świadkami narodzin, życia i śmierci gwiazd. Była to ekscytująca przygoda, zwłaszcza, że niektórzy uczniowie byli w Planetarium po raz pierwszy.


Kolejnym punktem wycieczki był Park Trampolin. W tym miejscu uczestnicy wyprawy mogli wyszaleć się skacząc, grając w gry zespołowe, nurkując w basenach wypełnionych bombkami. A wszystko pod okiem instruktora, który prowadził zabawy i czuwał nad bezpiecznym korzystaniem z trampolin. Wizyta w Jump Street była elementem działającego od kilku lat w naszej szkole programu “Trzymaj formę”.


Wycieczka do Olsztyna będzie na pewno niezapomnianą przygodą i zachętą do dalszych integracyjnych wypraw.