25 listopada to Światowy Dzień Misia. Święto to obchodzone w Polsce od 2002 roku. Ustanowiono je w setną rocznicę urodzin pluszowego misia. Choć trudno w to uwierzyć pierwszy miś maskotka powstała 111 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Obecnie maskotki produkowane są na całym świecie i stały się najlepszymi przyjaciółmi dzieci. Wyobrażacie sobie dzieciństwo bez misia? Nie od dziś wiadomo, że pluszowy miś jest ukochaną przez wszystkie dzieci przytulanką.
Dzieci z klas 0- III ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie oraz wychowawczynie p. A. Dyczkowska, p. K Nawrocka p. J. Adamkowicz i p.A. Czubaszek również przyłączyły się do obchodów tego sympatycznego święta.

 

Duże, małe. Kolorowe, puchate opanowały naszą szkołę. Przyszły ze swoimi małymi właścicielami, żeby się bawić, świętować i uczyć. Uczniowie poznali historię święta, wspólnie recytowały życzenia. Wiele radości sprawiło dzieciom wybranie w drodze głosowania najsympatyczniejszego misia. Wyróżniono również największego i najśmieszniejszego misia.
W przyszłym roku na pewno zaprosimy wszystkie misie do naszej szkoły!