Kolejny sukces wilkowskiej szkoły w regionie, to nagroda II stopnia w konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności. Październik jest miesiącem oszczędzania, lecz dzieci z tej szkoły oszczędzają cały rok.
Wilkowscy uczniowie oszczędzają nie tylko pieniądze, ale zdrowie (uprawiając sport, czy zdrowo się odżywiając).Wiedzą, że oszczędzanie to również barter ( wymiana towarami np. grami czy książkami) czy o zasobów naturalnych dbanie. Dają ,,drugie życie” niepotrzebnym przedmiotom np. doniczkom po kwiatach, oponom samochodowym. Oszczędzają poprzez zarabianie: sprzedaż czarnego bzu, jabłek czy ślimaków na skupie. Jedzenia nie marnowanie, to też oszczędzanie np. planowanie zakupów czy zbiórka suchego chleba dla zwierząt. Budżetu planowanie, to świadome oszczędzanie.

Dzieci chętnie pomagają innym poprzez charytatywne bieganie czy nakrętek zbieranie. Dbają o swoją miejscowość poprzez sadzenie krzewów, zakupionych za sprzedaną makulaturę . Wszystkie działania prowadzące do oszczędzania opisują na swoim szkolnym blogu: www.szkolneblogi.pl/blogi/banknot/