Zgodnie z wieloletnią tradycją w Szkole Podstawowej w Wilkowie radośnie przywitano powracającą po długiej nieobecności wiosnę.
Dnia 21 marca dzieci nie miały lekcji, co nie znaczy, że się nudziły. Dzień rozpoczął się od konkursu recytatorskiego, w czasie którego uczestnicy reprezentowali swój talent i emocje związane z odbiorem poezji. Prezentowały się trzy grupy wiekowe kl.I-III, kl.IV-VI i klasy VII, VIII, III gimnazjum. Jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż wszystkie dzieci prezentowały równy poziom.

 


W grupie I-III wygrała Maja Pigocka, drugie miejsce zajęła Weronika Suszyńska, trzecie Wiktoria Pietrin. W grupie kl. IV-VII zwyciężyła Roksana Warmińska, druga była Kornelia Sieklucka, a a trzecia Karina Kozłowska. W grupie najstarszej wygrała Maja Wiktorek, druga była Alicja Kasprzak , a trzeci Adrian Brzostek.


Po krótkiej przerwie rozpoczął się konkurs na najfajniejsze hasło witające wiosnę. Każda klasa przygotowała plakat z hasłem. Plakaty okazały się niezwykle barwne i pomysłowe.
Następnym punktem programu był Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem prezentowali przed jurorami swoje umiejętności wokalne, interpretacyjne i językowe. W konkursie brali udział soliści oraz duety.


Oto zwycięzcy konkursu:


W kategorii klas I-III


"Soliści" "Duety"


I miejsce - Lena Czerepak I miejsce - Kasia Tymińska i Władysław Mróz
II miejsce - Maja Pigocka II miejsce - Lena Czerepak i Aleksandra Modzelan
III miejsce -Kasia Tymińska III miejsce - Alan Kozłowski i Brajan Kaźmierski


Kategoria klas IV-VII


"Soliści" "Duety"


I miejsce - Nikola PIgocka I miejsce - Amelia Fydrych i Kornelia Sieklucka
II miejsce - Amelia Fydrych II miejsce - Maja Marcinkowska i Roksana Warmińska
III miejsce -Kornelia Sieklucka III miejsce - Wojtek Czyżewski i Michał Bach

Kategoria klas VII, VIII, IIIG


"Soliści" "Duety"


I miejsce - Julia Krysztul I miejsce - Maja Wiktorek i Daria Książek
II miejsce - Maja Wiktorek II miejsce - Julia Siemaszko i Patrycja Harkot
III miejsce -Daria Książek

 

Na koniec dnia wszyscy zwycięzcy odebrali nagrody i w radosnych nastrojach rozeszli się do domów.