W Szkole Podstawowej w Wilkowie obchodziliśmy Tydzień Uprzejmości i Dobrych Manier. Każdy dzień tygodnia nosił inne hasło oraz zadanie do wykonania. W tym wyjątkowy tygodniu uczniowie przypomnieli sobie zasady dobrego wychowania. Szczególnie zwracaliśmy uwagę na używanie „ magicznych słów”, które sprawiają, że dni stają się milsze. Drużyny klasowe wykonały plakaty dotyczące uprzejmości i przestrzegania zasad savoir-vivre’u w szkole, w domu i na ulicy. Pięknie wykonane prace utworzyły „ Galerię Życzliwości”. Przez cały tydzień każdy mógł wrzucić do kolorowej skrzynki karteczki i pocztówki z pozdrowieniami i miłymi słowami. Szkolny Partol Życzliwości miał za zadanie przekazać wszystkim pozdrowienia. Wychowawcy wraz z uczniami wybrali najkulturalniejszych uczniów w klasach, którzy podczas apelu kończącego Tydzień Uprzejmości i Dobrych Manier zdali egzamin na „szóstkę” ze znajomości bon- ton i otrzymali tytuł „Dziewczynki i Chłopca z Klasą”.

Para, która najbardziej wyróżniła się została uhonorowana szarfami. Wszyscy również otrzymali wspaniałe upominki. Te dzień był wyjątkowy, ponieważ piątek był Dniem Elegancji. Chłopcy włożyli garnitury, a dziewczynki spódniczki i sukienki. Każdy był wyjątkowy!
Na apelu również przypomniano o stosowaniu zasad savoir- vivre’u na co dzień. Pamiętajmy, że właściwe, czyli zgodne z ogólnie przyjętymi normami zachowanie, ma wpływ na nasze życie, a osoby przestrzegające zasad savoir- vivre’u są zawsze lubiane, cenione i szanowane.
Organizatorami Tygodnia Uprzejmości i Dobrych Manier była p. Katarzyna Ścibek i p. Anna Czubaszek, które dziękują całej społeczności szkolnej za udział w projekcie.