12 grudnia w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbył się XV Gminny Konkurs Czytelniczy. W tym roku przebiegał pod hasłem „Pokochaj czytanie”. Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej- p. Jolanta Adamkowicz, p. Anna Dyczkowska, p. Anna Czubaszek i p. Katarzyna Nawrocka, które stanęły na wysokości zadania i przygotowały konkurs na wysokim poziomie.
W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas II i II. Reprezentowali wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Kętrzyn- SP Biedaszki, SP Kruszewiec, SP Nakomiady i SP Wilkowo. Poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki, a jednocześnie wyrównany. Uczniowie biorący w nim udział to wspaniali czytelnicy, zapamiętujący mnóstwo szczegółów. Rozwiązane zadania sprawdzały panie, które towarzyszyły swoim podopiecznym- p. Lila Duczek, p. Barbara Wiłkowska, p. Katarzyna Łopacka. Przewodniczącą komisji konkursowej była p. Anna Abramowicz- Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn.

 

Wszystkich gości powitał p. Jarosław Charkot Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilkowie. Dzieci przed przystąpieniem do zadań konkursowych musiały pokonać trudne zadanie jakie postawiła im czarownica ( w tej roli p. Jolanta Adamkowicz.), a mianowicie należało przeskoczyć przez czarodziejska miotłę. Każdy uczeń spisał się na medal! Po zmaganiach zręcznościowych przystąpiono do rozwiązywania zadań konkursowych. Jury miało nie lada zadanie, żeby wyłonić zwycięzców. Ostatecznie ilość zdobytych punktów zdecydowała, że:

I miejsce w kategorii klas drugich zajęły uczennice:


Katarzyna Tymińska i Zuzanna Karwacka ( SP Wilkowo)


I miejsce w kategorii klas trzecich zajęły uczennice:


Lena Czerepak i Julia Fydrych ( SP Wilkowo)


Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe i puchar.


W trakcie oczekiwania na wynik wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej wiedzy oraz dziękujemy za wspólną zabawę. Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Wilkowie serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród uczestnikom konkursu.

Konkurs czytelniczy to wspaniała okazja, aby podkreślić jakie korzyści daje czytanie.


Warto pamiętać, że:

  • Czytanie daje czytającemu satysfakcję.
  • Czytanie rozwija u uczniów dojrzałe słownictwo.
  • Dzięki czytaniu lepiej piszemy.
  • Czytanie bywa trudne, ale pokonywanie trudności jest potrzebne.
  • Czytając, stajemy się mądrzejsi.
  • Czytanie otwiera drzwi do dalszej edukacji.
  • Dzięki czytaniu lepiej rozumiemy siebie i innych ludzi

POKOCHAJ CZYTANIE!