Cóż piękniejszego nad niebo,
które przecież ogarnia wszystko, co piękne.
Mikołaj Kopernik

        Dzień 19 lutego był niezwykle podniosły, bowiem tego dnia Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wilkowie świętowała Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się od występu uczniów II klasy, którzy zarecytowali wiersz Wandy Chotomskiej Dzieci stawiają pomnik. Następnie uczestnicy obejrzeli – zaprezentowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego – taniec z gwiazdami.
Podczas apelu słuchacze poznali życiorys słynnego astronoma. Każde z przedstawionych wydarzeń z życia Mikołaja Kopernika uzupełniało się z utworami lirycznymi, które deklamowali uczniowie wszystkich klas, a także z prezentacją multimedialną, co pozwalało w pełni poczuć czasy, w których żył i tworzył.


Na zakończenie zaprezentowana została inscenizacja Mikołaj Kopernik przedstawia planety, będąca okazją do utrwalenia wiadomości o Układzie Słonecznym oraz taniec planet.
Poprzez świętowanie Dnia Patrona uczniowie szkoły mieli sposobność poznać bliżej osobę, która jest autorytetem oraz wzorem godnym naśladowania.