1 sierpnia 2015 roku w Pożarkach odbyło się Spotkanie Przy Grillu, które miało na celu integrację środowiska lokalnego oraz podsumowanie projektu „Wspólne dobro łączy pokolenia”.
Podczas imprezy odbyło się uroczyste otwarcie wiaty, turniej w siatkówkę plażową, konkursy dla dzieci i dorosłych oraz inne atrakcje.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:Tomasz Rutkowski – Radny Gminy Kętrzyn, Henryka Żygota – opiekun świetlicy Dziupla, Piotr Pędzich – mieszkaniec wsi Pożarki. Tym symbolicznym działaniem zostało otwarte miejsce spotkań mieszkańców. Przy wiacie jest miejsce na ognisko, grill, stojak na rowery. Także turyści mogą odpocząć przed dalszą podróżą. Wiata została zakupiona ze środków Funduszu Sołeckiego.

 

Następnie odbył się turniej w siatkówkę plażową, w którym wzięło 17 drużyn dwuosobowych. Po zaciętym i wyczerpującym boju w kategorii drużyn mieszanych puchary i medale otrzymali za:

I miejsce
Katarzyna Barszczewska i Jolanta Pędzich


II miejsce
Anna Pędzich i Justyna Jadowska


III miejsce
Patrycja Żygota i Tomasz Pędzich


IV miejsce
Ewa Falkowska i Natalia Krumin

Natomiast w drużynach męskich:


I miejsce
Adrian Hejduk i Sebastian Hejduk


II miejsce
Zbigniew Charubin i Robert Olender


III miejsce
Mirosław Świdziński i Tomasz Policht


IV miejsce
Maciej Wyszyński i Damian Mercik

 

Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy za udział w turnieju.


Podczas imprezy można było posilić się kiełbaskami z grilla, bigosem, sałatkami, ciastem i innymi łakociami. Jak zwykle najbardziej oblegane było stoisko z watą cukrową. Nikt nie miał czasu się nudzić, ponieważ także odbywały się konkursy dla dzieci i dorosłych z użyciem alkogogli i nie tylko.
Składam wielkie podziękowania Panu Pawłowi Bobrowskiemu – Wójtowi Gminy Kętrzyn za zakup nowej siatki do gry w siatkówkę plażową i udział w naszej imprezie, Pani Jadwidze Nowińskiej – Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury za zakup produktów na grilla i udział w imprezie, Krzysztofowi Plewnia – Koordynatorowi ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie nagród do konkursów, Pani Ewie Falkowskiej – Koordynatorowi Klubu Integracji Społecznej za wykonanie zaproszeń i dyplomów, udział w imprezie oraz wsparcie merytoryczne, Sołtysowi – Władysławowi Węglarskiemu i Radzie Sołeckiej za doprowadzenie spraw z wiatą do finalnego końca, Pani Annie Opala za wsparcie i przeprowadzenie konkursów.


Dziękuję także zawodnikom, gościom i kibicom oraz mieszkańcom, bo bez Was impreza nie odbyłaby się!

Do zobaczenia na następnym turnieju za rok!