18.06.2016 roku w Sołectwie Linkowo został zorganizowany festyn "LINKOWIADA". Organizatorami było Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Linkowo pod nazwą "FI-KO-LI" oraz Pani Radna Beata Bohdanowicz, sołtys Zofia Kuriata i Karol Rodak. Sponsorami festynu była Gmina Kętrzyn, koordynator ds. RPA Pan Krzysztof Plewnia i wkład własny Stowarzyszenia "FI-KO-LI".
Na festyn przybyło ok. 100 osób, w tym 30 dzieci. Głównym gościem był Wójt Gminy Ketrzyn Pan Paweł Bobrowski wraz z małżonką oraz radni Gminy Kętrzyn: Pani M. Juchniewicz, R. Olechnowicz oraz A. Roszig z zespołem " Mazurska Kosaczewina ", sołtysi, a także grupa Młodych Ogników z Pożarek.

Na festynie była również Straż Pożarna z Karolewa i Policja z Kętrzyna. Mieliśmy też przyjemność gościć przedstawicieli Polskiego Czerwonego Krzyża, którzy pokazali jak udzielać pierwszej pomocy. Były przeprowadzane różnego rodzaju konkursy, wystąpiła też uczennica Szkoły Muzycznej Sandra Ciborska grająca na akordeonie.
Świetlica Wiejska również przedstawiła swój program artystyczny.


Uczestnicy festynu mogli poczęstować się ciepłym bigosem i kiełbaską z grilla, a także słodkościami. O godzinie 18 zagrał zespół "BEN" i wszyscy się dobrze bawili przy muzyce. Festyn zakończył się miła atmosferą.