Dzień Dziecka jest świętem wszystkich dzieci na całym świecie. To dla najmłodszych jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. W naszej miejscowości również postanowiliśmy uczcić ten dzień i spędzić go aktywnie. Dzieci z Muławek i Grabna wspólnie z Panią Jolą Laskowską odwiedziły Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie, gdzie czekało na nich wiele atrakcji m.in. skoki przez przeszkody, skoki na trampolinach, malowanie po ścianie, rysowanie węglem. Powstały niesamowite rysunki. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, dzięki czemu każdy mógł wcielić się w ulubioną postać z bajki. Również zabawy przy muzyce dały wiele radości. Następnie dzieci udały się do kręgielni, co bardzo przypadło im do gustu.

Dzieci chętnie próbowały swoich sił w zawodach na kręgielni. Poprzez połączenie zabawy i rywalizacji każde dziecko bawiło się rewelacyjnie. Na zakończenie na dzieci czekał poczęstunek. Przez ten czas wszyscy świetnie się bawili, a uśmiechy z twarzy dzieci nie schodziły do końca dnia.
Dziękujemy osobom, które przyczyniły się do tego, że ten dzień był wyjątkowy: Panu Radnemu Tadeuszowi Deptule oraz pełniącej obowiązki Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pani Marcie Szmyd.