GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: gok@gminaketrzyn.pl

O GMINNYM OŚRODKU KULTURY

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH w GOK

     Letnie i wolne od nauki dni wypełniły nam zajęcia w świetlicy w Smokowie.
Codziennie korzystaliśmy ze świeżego powietrza – dziewczynki, bawiąc się na placu zabaw, a chłopcy ćwicząc grę w nogę. Z niecierpliwością bowiem czekaliśmy na otwarcie boiska do piłki nożnej.
     13 lipca o godzinie 13.00 rozpoczęliśmy uroczystości na nowym obiekcie sportowym pod hasłem: „Smokowo na sportowo". Po wyświęceniu boiska i przecięciu wstęgi rozegraliśmy mecze.
     To emocjonujące widowisko obserwowaliśmy wraz z całymi rodzinami. Następnie uczestniczyliśmy w wielu konkurencjach i zdobywaliśmy liczne nagrody. Nasze uśmiechnięte buzie zdobiły kolorowe rysunki, a głodne brzuszki wypełniły ciepłe kiełbaski i słodycze.
14 lipca pojechaliśmy wraz z opiekunką do kina GWIAZDA w Kętrzynie na film 3D „Gang Wiewióra".

 


Ta orzeszkowa komedia wprawiła nas w dobry nastrój. Wraz z głównymi bohaterami – Szczurkiem, Andzią, Pierunem i Wiewiórem – przeżywaliśmy każdą przygodę. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na kętrzyński plac zabaw. Zmęczeni, ale zadowoleni, wieczorem byliśmy w domu.


      We wtorek, 15 lipca, urządziliśmy wspólną kolację, zajadając się zdrowymi kanapkami.
12 sierpnia udaliśmy się w podróż pociągiem do Giżycka. Niektórzy jechali takim środkiem lokomocji po raz pierwszy. Najpierw poszliśmy na plażę miejską. Wjechaliśmy windą na most, z którego podziwialiśmy taflę jeziora. Bawiliśmy się w wesołym miasteczku i jeździliśmy gokartami. Głodni udaliśmy się na posiłek do restauracji. Potem ponownie ruszyliśmy nad jezioro, gdzie moczyliśmy nogi i fotografowaliśmy statki. Zwiedzając miasto, odwiedziliśmy budynek poczty. Napisaliśmy kartki do rodziców, nakleiliśmy znaczki i wrzuciliśmy do skrzynki. Wcześniej, na zajęciach w świetlicy, pani opowiadała nam o pracy na poczcie i nauczyła nas pisać listy i adresować koperty. Posłużyła nam do tego gra edukacyjna MAŁA POCZTA. Jednak w Giżycku wszystko działo się naprawdę i mogliśmy wykazać się zdobytymi umiejętnościami. Widokówki okazały się miłą niespodzianką dla naszych bliskich.
Przebywając w świetlicy, wykonaliśmy mnóstwo prac plastycznych, które zdobią pomieszczenie.

     W czwartek, 21 sierpnia, odwiedziła nas była opiekunka świetlicy w Pręgowie, Pani Katarzyna Chmielewska wraz ze swoimi podopiecznymi. Czas upłynął na rozmowie, zabawie i wspomnieniach.
Kończąc wakacyjną przygodę, 28 sierpnia postanowiliśmy tradycyjnie obejrzeć filmy. W tym celu zaopatrzyliśmy się w łakocie, a opiekunka podała nam gorącą herbatę. Wieczory są już chłodne, więc zadbaliśmy o gorącą atmosferę.
Czas beztroski, odpoczynku i przygody dobiegł końca. Kolejne spotkania i nowe projekty już za rok.


Do zobaczenia!