GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: gok@gminaketrzyn.pl

O GMINNYM OŚRODKU KULTURY

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH w GOK

     Już w listopadzie rozpoczęliśmy przygotowania do pracy konkursowej, której finał miał miejsce w czwartek 10.12.2015r. o godzinie 17.00 w galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Na konkurs wpłynęło mnóstwo prac. W kategorii CHOINKI zajęliśmy I miejsce. Z dumą i wielką radością pojawiliśmy się na gali rozdania nagród. Nasza wspaniała choinka została na wystawie, aby każdy z odwiedzających mógł zachwycać się tak wspaniałym dziełem. W pracy nieoceniona okazała się pomoc pani Iwony Lubelskiej, która pomimo licznych obowiązków, zawsze znajduje czas, aby pomagać nam. Na drzewku, które wykonaliśmy z patyków, przyniesionych przez pana Jerzego Lubelskiego, zawiesiliśmy własnoręcznie przygotowane ozdoby. Do ich zrobienia użyliśmy patyczków po lodach, drewnianych klamerek, szyszek, piłeczek, kamieni, masy solnej, serwetek, papierowych rolek, waty, filcu, brokatu. Efekt końcowy zachwycił nas i, jak się okazało jury. To miłe, tym bardziej, że po raz pierwszy uczestniczyliśmy w takim projekcie i...wieźliśmy ją do Kętrzyna w śniegu i deszczu (termin dostarczania prac mijał 01.12. 2012r.)


W środę 02.12.2015r. panie ze stowarzyszenia "KONIK MAZURSKI" zaprosiły nas do wzięcia udziału w otwarciu wystawy" IDĄ ŚWIĘTA". Po przemówieniu, interesujących informacjach o obyczajach świątecznych na Warmii i Mazurach oraz poczęstunku udaliśmy się na warsztaty, podczas których nauczyliśmy się dekorować bombki i choinki. Wpisaliśmy się do kroniki. Zachęcamy do obejrzenia nagrania z uroczystości i warsztatów w KTI.


W czasie kolejnego spotkania 09.12.2015r. panie nauczyły nas techniki zdobienia świątecznego wieńca. Pobyt w galerii "KONIK MAZURSKI" zaowocował znajomością, dzięki której zdobyliśmy nowe doświadczenia, wiedzę i umiejętności.


Aby umilić i skrócić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszej świetlicy pojawił się Święty Mikołaj z długą brodą, którą codziennie przycinamy. To nasz kalendarz adwentowy. Każdego dnia opiekunka wytycza nam zadania. Po prawidłowym wykonaniu, w nagrodę dostajemy słodki upominek i mamy prawo skrócić brodę Mikołajowi.
We wtorek 15.12.2015r. wybieramy się do kina "Gwiazda" na film pt.: "Święty Mikołaj dla wszystkich". Dziękujemy naszym przewoźnikom, panom Władysławowi i Pawłowi Kudzbalskim za ufundowanie kamizelek odblaskowych, które zapewniają widoczność na drodze, a tym samym bezpieczeństwo oraz za ulgowe bilety na przejazd.


Przygotowujemy się również do jasełek, na premierę których zapraszamy w niedzielę 20.12.2015r.o godzinie 16.00. Własnoręcznie przygotowujemy rekwizyty potrzebne do przedstawienia. Dekorujemy świetlicę i budujemy szopkę.


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim radosnych przeżyć.