GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: gok@gminaketrzyn.pl

O GMINNYM OŚRODKU KULTURY

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH w GOK

      Dwa tygodnie zimowego odpoczynku minęły nie tylko przyjemnie, ale twórczo i aktywnie. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych, gdzie mogły wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Nie zabrakło gier stolikowych, zabaw rytmicznych na macie muzycznej oraz gry w tenisa stołowego i kalambury.
Czas ferii w naszej świetlicy umilaliśmy sobie przygotowując słodkie pyszności. Na pierwszych zajęciach kulinarnych piekliśmy gofry. Każdy według gustu serwował chrupiące wafle z cukrem pudrem, bitą śmietaną, dżemem, posypką lub owocami. W tłusty czwartek z Panią Renatą Olechnowicz smażyliśmy chrusty. Największą frajdę sprawiło „kucharzom” wykonanie ciasta drożdżowego oraz wycinanie i zwijanie chrustów. A na koniec degustacja – najlepszy moment kulinarnych przygód. Nasze wypieki wcinaliśmy z uśmiechem na twarzach.


Ważnym wydarzeniem była wizyta w Smokowie. W tutejszej świetlicy Instruktor Pan Andrzej Paczkowski i wolontariusze z kętrzyńskiego Oddziału PCK zorganizowali dla uczniów kurs pierwszej pomocy. Po części teoretycznej każdy uczestnik miał okazję przećwiczyć nowe umiejętności na fantomie oraz na sobie.
Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy aktywnym wypoczynkiem na basenie „Tropikana” w Mikołajkach. Dzieci i młodzież pod okiem opiekunów i ratowników bawiły się w wodzie i doskonaliły swe pływackie umiejętności.


Okazją do popisania się umiejętnościami tanecznymi dzieci był bal karnawałowy. Stanowił on świetną okazję do wspólnych harców i prezentacji pomysłowych strojów karnawałowych. Dzieci, biorąc udział w konkursach, mogły także wykazać się sprytem. Dla wszystkich przygotowany został słodki poczęstunek. Najciekawsze przebrania zostały nagrodzone.
Wiele pozytywnych emocji dostarczył wszystkim udział w mini turnieju tenisa stołowego. Do turnieju przystąpiło dziesięcioro zawodników, którzy potraktowali te rozgrywki nie tylko jako sportową rywalizację, ale przede wszystkim, jako dobrą zabawę. Najlepszymi okazali się Bartosz Wiśniewski, Jakub Kamiński i Julia Olechnowicz. Uczestnicy otrzymali słodkie nagrody.
W piątkowy wieczór spotkaliśmy się ponownie w Świetlicy w Smokowie z Panem Andrzejem Paczkowskim i wolontariuszami z Oddziału Rejonowego PCK w Kętrzynie. Celem spotkania były „Nocne Manewry”, czyli plenerowa gra symulacyjna. W praktyce sprawdzaliśmy zdobyte wiadomości i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Wolontariusze PCK przygotowali nieoznaczone stanowiska z poszkodowanymi, którzy pozorowali objawy poszczególnych typów urazów. Natomiast zespoły ratownicze miały za zadanie dokonanie prawidłowej diagnozy powstałych urazów oraz udzielenie pomocy w czasie pozwalającym na zabezpieczenie stabilnego stanu poszkodowanego do czasu przybycia medycznego zespołu ratowniczego. Podczas manewrów wykorzystano wszelkiego rodzaju środki pozoracji urazów, np. sztuczna krew, sztuczne rany, otwarte złamania. Uczestnicy otrzymali uczniowskie zaświadczenie o ukończeniu kursu pierwszej pomocy. Na zakończenie przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek dzieliliśmy się wrażeniami z manewrów.


Dziękujemy organizatorom z kętrzyńskiego PCK oraz tym wszystkim, którzy wykazali się pełnym zaangażowaniem i poświęceniem oraz wielkim talentem aktorskim.

 

PODZIĘKOWANIA
Wyrazy wdzięczności kieruję do:
Wójta Gminy Kętrzyn Pana Pawła Bobrowskiego za udostępnienie gminnego autobusu na wyjazd do Mikołajek oraz Pana Tomasza Lisa za bezpieczne dowiezienie nas do celu.
Panu Andrzejowi Paczkowskiemu i wolontariuszom Oddziału Rejonowego PCK w Kętrzynie za przeprowadzenie zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Radnej Gminy Kętrzyn Pani Renacie Olechnowicz za pomoc i zaangażowanie oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kętrzynie Pani Jadwidze Nowińskiej

 

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom mniejszym i większym. Dziękuję rodzicom za życzliwość i aktywny udział w zajęciach i imprezach oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację ferii zimowych 2016.