GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: gok@gminaketrzyn.pl

O GMINNYM OŚRODKU KULTURY

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH w GOK

      Dnia 18 lipca 2016r. dzieci wraz z opiekunami ze Świetlic Wiejskich z Muławek oraz Nowej Wsi Kętrzyńskiej wybrały się na wycieczkę autokarową na Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie oraz do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa, np. unikanie kontaktów z nieznajomymi, jak należy się zachować, gdy zaatakuje nas pies (pozycje ochronna „żółw”) oraz co należy zrobić w przypadku zgubienia się.


Następnie zaprezentowano nam sale zatrzymań, centrum monitoringu miasta, dyżurkę oraz gabinet z-cy Komendanta Powiatowego Policji. Na parkingu policyjnym obejrzeliśmy różne wozy policyjne np. do transportu aresztantów, wozy patrolowe. Każde z dzieci mogło sobie zrobić zdjęcie w radiowozie.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej w Kętrzynie. Na wstępie objaśniono nam na czym polega praca funkcjonariuszy granicznych, a także przeprowadzono mały quiz na temat sąsiadów Polski.
Dowiedzieliśmy się o technikach kryminalistycznych czyli, w jaki sposób ściąga się odciski palców i zbiera ślady. Zaprezentowano nam sygnały świetlne i dźwiękowe pojazdów straży granicznej, a także sprzęt będący na wyposażeniu funkcjonariuszy.

Na zakończenie nie brakowało ciekawych pytań ze strony dzieci: m.in. jak pracują psy policyjne, do czego się je wykorzystuje, czy mundurowi dysponują motorami, quadami, jak wygląda broń i wiele innych pytań oraz deklaracji, że w przyszłości chcieliby zostać policjantami, policjantkami, oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był bar w którym dzieci skonsumowały pyszny posiłek.
Wycieczka była bardzo atrakcyjną, wywołała wiele wrażeń.

Dziękujemy Pani Monice Danielak oraz Pani Ewelinie Piaścik– za zademonstrowanie nam pracy policjantów; oraz Pani funkcjonariuszce Straży Granicznej – za oprowadzenie po oddziale jednostki straży; dziękujemy również Panu Wójtowi Pawłowi Bobrowskiemu za udostępnienie autokaru.