GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: gok@gminaketrzyn.pl

O GMINNYM OŚRODKU KULTURY

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH w GOK

     Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy z zachowaniem tradycji i obrzędów ludowych. Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykłą. Niezwykły był też wieczór i noc podczas tego święta w Pręgowie.
W piątek 25 listopada 2016 r. społeczność naszej miejscowości oraz zaproszeni goście bawili się na imprezie andrzejkowej zorganizowanej przez świetlicę. Spotkanie rozpoczęły dzieci recytacją wierszy o tematyce jesienno -andrzejkowej. Tym samym Wiktoria, Filip, Igor oraz Kacper wprowadzili naszych gości w świat wróżb, które dawniej były istotną częścią tego magicznego wieczoru. Św. Andrzej uchylił nam rąbka tajemnicy, tego co nas czeka w najbliższej przyszłości.


Stało się już tradycją, że w naszej świetlicy każdą uroczystość uświetniają występy dzieci, młodzieży i dorosłych. ''Baby i chłopy" to widowisko, w którym nasi aktorzy wcielili się w rolę dawnych mieszkańców polskiej wsi. Przedstawili kilka scen z codziennego życia naszych przodków. Występ urozmaiciły piękne pieśni i przyśpiewki ludowe. W wykonanie utworów bardzo chętnie włączała się publiczność, która korzystała z wcześniej przygotowanych i rozdanych śpiewniczków andrzejkowych. Stroje aktorów i scenografia przeniosła wszystkich w klimat minionych już lat.


Końcowa piosenka przedstawienia ''Szalała, szalała" zapoczątkowała wspólne pląsy i harce do późnych godzin nocnych. Siły do tańca dodawały wyszukane potrawy przygotowane jak zwykle przez niezawodnych uczestników zabawy.

Całemu zespołowi serdecznie dziękuję za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu występu. Widowni za obecność, życzliwość i gorące oklaski. Natomiast radnemu Tadeuszowi Deptule za przybycie i datek na rzecz świetlicy.