GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: gok@gminaketrzyn.pl

O GMINNYM OŚRODKU KULTURY

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH w GOK

      Grudzień to czas szczególny, to okres przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Zapach pieczonych pierników, świeżo ścięta i przystrojona przez dzieci choinka, to wszystko buduje magiczny nastrój świąt.

Ostatni miesiąc 2016 r. zaczęliśmy bardzo pracowicie. Przez tydzień zmagaliśmy się z projektem "Święta tuż, tuż" Fundacji Kółko Graniaste. W ramach projektu zapoznaliśmy się z tradycjami, zwyczajami bożonarodzeniowymi nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Stworzyliśmy również słownik świąteczny. Z tego okresu powstała prezentację multimedialna za którą otrzymaliśmy od fundacji nagrodę.


Wykonywaliśmy również różnego rodzaju ozdoby świąteczne. W swoich pracach wykorzystaliśmy szyszki, gazety, rolki, ozdobiliśmy styropianowe bombki oraz kartki cekinami, tasiemkami, krepiną. Powstały także choinki, gwiazdki, bałwanki, które każdy mógł zawiesić na choince w świetlicy. Ozdabialiśmy lukrem, pisakami oraz innymi słodkościami pierniki.
23 grudnia w naszej świetlicy odbyło się spotkanie wigilijne. Podzieliliśmy się opłatkiem, zjedliśmy typowo świąteczne potrawy oraz otrzymaliśmy spersonalizowane kalendarze oraz słodkości.


Uczyliśmy się oraz doskonaliliśmy jazdę na łyżwach. Odwiedziliśmy dwukrotnie kętrzyńskie lodowisko i na pewno jeszcze tam zawitamy.
A gdy pogoda nie dopisywała tworzyliśmy własnoręcznie robione zabawki oraz graliśmy w nasze ulubione gry komputerowe, karciane i planszowe.

Chcieliśmy podziękować Pani Małgosi za pierniczki oraz Panu Marianowi za choinkę.