GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: gok@gminaketrzyn.pl

O GMINNYM OŚRODKU KULTURY

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH w GOK

      Radosne obchody wspomnienia św. Marcina z Tours mają miejsce nie tylko w Poznaniu . Od 2 lat widzimy św. Marcina na koniu w Kętrzynie – mieście które w tym roku otrzymało zgodę Stolicy Apostolskiej na przyjęcie św. Marcina za patrona. Znacznie jednak wcześniej bo w 1989 r. św. Marcin pojawił się konno w parafii Karolewo. Po kilku latach , na skutek pewnego incydentu ta celebracja została jednak przerwana.. W tym roku postanowiono, aby tradycję uroczystego korowodu św. Marcina w parafii wskrzesić. Przyczyniło się do tego wiele zaangażowanych w te przedsięwzięcie osób.

 

Najpierw Mszę św. o św. Marcinie uświetniła swoim śpiewem parafialna schola, następnie kilku chłopców z kl. III i IV przygotowało piękną inscenizację o życiu św. Marcina. Po inscenizacji za koniem ze św. Marcinem w, w którego wcielił się Piotr Bobrowski podążyli panowie z pochodniami i pozostali uczestnicy spotkania. Na polu wopławskim, gdzie przygotowano , św. Marcin rozdawał rogale, które upiekły życzliwe parafianki. Przy ognisku rozpoczęły się śpiewy. Pomimo zimna i silnego wiatru nikomu nie było spieszno do ciepłego domu. Wszystkim, którzy przyczynili się do uczczenia św. Marcina składam serdeczne podziękowanie.