GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: gok@gminaketrzyn.pl

O GMINNYM OŚRODKU KULTURY

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH w GOK

"Hej ! Kasiu ,Katarzynko ,
gdzie jesteś dziewczynko!"

      24 listopada 2017 r. dzieci ze świetlicy w Koczarkach, postanowiły przeżyć razem Katarzynki z Andrzejkami.Św. Katarzyna, to patronka kawalerów, zaś Św.Andrzej, to patron panien,  połączyliśmy więc oba te święta, co dało nam podwójną moc do zabawy. Przygotowaliśmy wiele wróżb oraz zabaw, które stanowiły z jednej strony rywalizację a z drugiej, integrację wszystkich dzieci, bez względu na wiek oraz płeć, a nawet rodziców. Wróżby, które nam towarzyszyły to: lanie wosku, wyścig butów, losowanie kubków, pod którymi kryła się wróżba szczęścia, bogactwa, zamążpójścia czy ożenku. Losowaliśmy również karteczki z życiowym mottem, kartki z zawodem w przyszłości oraz imię przyszłej sympatii. Rzucaliśmy pieniążek do wody, gdzie celny rzut gwarantował spełnienie marzeń. Oprócz tego, obieraliśmy jabłka a łupinki rzucaliśmy za siebie, odczytując powstałe inicjały.

Zabawom i konkurenciom również nie było końca m.in.tradycyjny już u nas taniec z krzesłami , przebijanie balona z karteczką czyli kalambury, wyścig na gazetach, taniec z balonami oraz wiele innych. Przez całą zabawę częstowaliśmy się słodyczami.

Czas, który upłynął nam na zabawach i wróżbach, bardzo szybko mijał. Za oknem robiło się coraz ciemniej a mniejsze dzieciaki, które najbardziej dokazywały, udały się na zasłużony odpoczynek. Bardzo serdecznie dziękuję Dyrektor GOK-u P.Marcie Szmyd za sfinansowanie nagród, które sprawiły dzieciom ogromną niespodziankę, a tym samym spowodowały, że dzieci miały większą satysfakcję z wygranej.