GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: gok@gminaketrzyn.pl

O GMINNYM OŚRODKU KULTURY

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH w GOK

        Mieszkamy i uczymy się na Mazurach, ale czy znamy dzieje tej ziemi? Aby choć trochę zgłębić historię tych terenów i ludzi, którzy je zamieszkiwali dzieci i młodzież ze świetlicy wiejskiej z Nowej Wsi Kętrzyńskiej 19 maja odbyły żywą lekcję historii. Swoją wyprawę rozpoczęliśmy na wopławskim polu gdzie do boju stanęli rycerze Zakonu Krzyżackiego i litewskiego księcia Witenesa. Była to inscenizacja bitwy z 1311 roku, okrzyknięta została „bitwą stulecia”.
19 maja to także tegoroczna Noc Muzeów i z tej okazji z pól Wopławki udaliśmy się na darmowe zwiedzanie do Wilczego Szańca. W czasie II wojny światowej znajdowała się tam główna kwatera Adolfa Hitlera. Zwiedzaliśmy bunkry, które zostały wybudowane przez hitlerowców.


Kolejnym punktem naszej wyprawy była Mazurolandia. Zwiedzaliśmy Park Miniatur zabytkowych mazurskich budowli, polane legend, gród rycerski oraz miniatury stadionów z EURO 2012. Następnie na poligonie mieliśmy okazję zobaczyć pojazdy militarne oraz trzymać w dłoniach oryginalne eksponaty broni.
Bardzo nam się wycieczka podobała nie możemy się doczekać kolejnej…