GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: gok@gminaketrzyn.pl

O GMINNYM OŚRODKU KULTURY

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH w GOK

     E-kompetencje bez barier, które odbywały się w świetlicy wiejskiej w Koczarkach, dobiegły końca. Panie, które brały udział w tym przedsięwzięciu, otrzymały certyfikaty, które wręczyła P. Katarzyna Kłosowska- przewodnik szkolenia. Oprócz umiejętności w dziedzinie komputeryzacji czy cyfryzacji, uczestniczki wzięły udział w wycieczce do Olsztyna. Celem tej wyprawy było poznanie zasad działania N F Z- tu na żywo i w sieci, m.in. założenia karty pacjenta oraz możliwości funkcjonowania szpitali, przychodni, sanatoriów oraz lekarzy specjalistów, a w szczególności lekarzy rodzinnych. Uczestniczki odwiedziły również bibliotekę multimedialną "Planeta". Tam kierownik tejże placówki nakreślił nam zasady działania oraz możliwości wypożyczania przez Internet.

 

Dowiedzieliśmy się, że taka biblioteka to nie tylko czytanie książek, czasopism, opracowań ale również gry komputerowe oraz różne działania w plenerze, jak np. marsze, biegi z książką, spotkania z autorami książek, znanymi ludźmi i wiele, wiele innych rzeczy. Wielką atrakcją wyjazdu był także seans w Planetarium, które większość z Pań miała okazję odwiedzić wiele lat temu. Podczas trwania kursu, nie mogło zabraknąć ogniska z kiełbaskami, które odbyło się koło świetlicy w Koczarkach. Pogoda majowa wręcz zapraszała do skorzystania ze swoich uroków. E- kompetencje bez barier a właściwie P. Kasia dostarczyła mieszkankom Koczarek , oprócz cennej wiedzy i umiejętności, przede wszystkim pięknych, wspólnych chwil, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci.