9 czerwca 2018 r. już po raz kolejny świetlica w Pręgowie wraz z Radą Sołecką zorganizowała Dzień Rodziny. Celem sobotniej imprezy było promowanie spędzenia wolnego czasu z bliskimi oraz pogłębianie więzi międzypokoleniowej.
Program dnia po przywitaniu wszystkich przybyłych otworzył występ dzieci w krótkiej inscenizacji "Koźlątka i wilk". Następnie scenę zdominowały panie. Tym razem swoje zdolności zaprezentowały w ożywieniu kukieł.Teatrzyk o "Rybaku i złotej rybce" został ciepło i z dużym zainteresowaniem odebrany przez publiczność. Dzieci chętnie włączały się w dialogi z narratorem. A całość została nagrodzona burzliwymi oklaskami.


W tegoroczną akcję włączyła się też Policja i Straż Pożarna. Dzieci mogły zapoznać się z radiowozem, służbowym sprzętem policjantów oraz otrzymać odblaskowe breloczki i opaski na rękę. Był też czas na przypomnienie najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji oraz sprawdzić ich wiedzę z zakresu znajomości numerów alarmowych.


Wielką frajdę uczestnikom imprezy sprawili strażacy. Możliwość użycia sprzętu gaśniczego, przymierzenie hełmu strażackiego a przede wszystkim kurtyna wodna wywołały radość szczególnie wśród chłopców.


Czas w sobotnie popołudnie ponadto umilały gry i zabawy skierowane do różnych grup wiekowych. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się alkogogle i narkogogle. Ich działanie zawodnicy testowali podczas pokonywania przygotowanego toru i licznych konkurencji. Na wygranych czekały atrakcyjne nagrody, ufundowane przez naszych darczyńców.

Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Dnia Rodziny było rodzinne grillowanie przy muzyce.

Słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego święta, sponsorom, mieszkańcom, małym i dużym artystom. Dzięki wspólnemu wysiłkowi, mogliśmy sprawić radość dzieciom i przyczynić się do integracji naszej społeczności.

 

Wsparcia udzielili:


- pan Tadeusz Deptuła- radny Gminy Kętrzyn,
- pani Marta Szmyd- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kętrzynie,
- pan Krzysztof Plewnia- koordynator ds.Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
- aspirant Piotr Dzirba- z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie,
- Ochotnicza Straż Pożarna w Wilkowie.