Plakat Spis Rolny 2020       Ponownie informujemy, że Rachmistrzem spisowym na terenie Gminy Kętrzyn jest Pani Monika Ławrynowicz. Można kontaktować się z rachmistrzem drogą mailową : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 571504566. Natomiast może się zdarzyć, że do Państwa zadzwoni osoba z Urzędu Statystycznego w Olsztynie – takie osoby też są uprawnione (po przedstawieniu się i podaniu numeru identyfikatora) do zarówno przeprowadzenia ankiety jak też dokonania spisu rolnego. Prosimy nie odmawiać takiej osobie informacji do spisu (można zanotować dane tej osoby: imię, nazwisko, nr identyfikatora i upewnić się albo w Urzędzie Statystycznym w Olsztynie – tel. 5243631 lub u Pana Mirosława Oryńczaka – tel. 897512474 wew. 36, że taka osoba jest uprawniona do dokonania spisu).

 

 

HerbKOMUNIKAT

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronowirusem
oraz w trosce o
zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Kętrzyn i pracowników urzędu,

Urząd Gminy Kętrzyn
ogranicza bezpośrednią obsługę interesantów.

 

Bezpośrednia obsługa będzie możliwa po uprzednim telefonicznym lub elektronicznym umówieniu wizyty w Urzędzie Gminy. Aby usprawnić i skrócić do minimum czas obsługi bezpośredniej prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy  z urzędem. Wcześniejsze omówienie sprawy przez telefon pozwoli pracownikom na szybszą interwencję, przygotowanie niezbędnych dokumentów i informacji.

 

Sprawy w Urzędzie Gminy Kętrzyn można załatwić za pośrednictwem:

 • telefonu,
 • poczty elektronicznej,
 • platformy ePUAP skrytka ePUAP: /ugketrzyn/skrytka ,
 • faxu,
 • korespondencji tradycyjnej.

Dokumenty również można wrzucać do skrzynki podawczej znajdującej się przy wejściu do budynku od strony parkingu.

 

Kasa Urzędu Gminny Kętrzyn dla wpłat należności jest czynna dla interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 13:00. W celu dokonania wpłaty należy udać się na drugą stronę budynku (od strony parkingu). Obsługa jest realizowana przez specjalnie przygotowane okienko w kasie, gdzie kasjer przyjmie gotówkę lub płatność kartą i wyda potwierdzenie wpłaty. W kasie Urzędu Gminy Kętrzyn jest terminal płatniczy, za pomocą którego można dokonywać płatności kartą płatniczą w technologii tradycyjnej (stykowej) lub zbliżeniowej oraz płatności mobilne BLIK. Klienci urzędu, dokonujący płatności bezgotówkowych kartą lub telefonem nie ponoszą opłat (prowizji) za dokonanie płatności. Zachęcamy do korzystania z tej formy płatności.

 

Opłaty również możecie Państwo dokonywać na konta:

 

 • podatki i opłaty lokalne Bank Millennium - nr rachunku:
  87 1160 2202 0000 0004 5326 5397

 • gospodarowanie odpadami Bank Millennium - nr rachunku:
  64 1160 2202 0000 0004 5428 4602

 • woda i ścieki BS Reszel - nr rachunku:
  12 8851 0008 2005 0508 0718 0001

 

Zachęcamy do korzystania z PORTALU MIESZKAŃCA

 

Interesantom przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.

Przepraszamy za niedogodności i liczymy na Państwa zrozumienie.

 

 

 

     Przedmiotem przetargu jest nieruchomość stanowiąca część działki nr 14/35 o pow. 34,74 m2, KW OL1K/00028551/8, (sklasyfikowana jako Bi – 34,72 m2) położona w obrębie Karolewo.
Działka przeznaczona do przetargu zlokalizowana jest w ciągu budynków gospodarczych. Dojazd do nieruchomości drogą gruntową. Kształt działki to prostokąt o wymiarach ok.6,20 m x 5,60 m.
Grunt przeznaczony do zabudowy nowym budynkiem garażowym. Istniejący na gruntach budynek gospodarczy przeznaczony do rozbiórki.
Dzierżawca zobowiąże się do rozebrania budynku znajdującego się na przedmiotowym gruncie oraz uporządkowania terenu na własny koszt i nie będzie występował z żadnymi roszczeniami do Wydzierżawiającego z tego tytułu.
Okres dzierżawy ww. nieruchomości wynosi do trzech lat od dnia podpisania umowy dzierżawy.
Brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

 

Zobacz więcej

 

     Od 1 października 2020 r. czynni podatnicy VAT (zarówno duże, średnie, małe firmy jak i mikroprzedsiębiorstwa) będą składać jeden plik JPK_VAT z deklaracją.

JPK_VAT z deklaracją zastąpi składane dotychczas oddzielnie deklaracje VAT-7 lub VAT-7K z załącznikami i informację JPK_VAT.

Nowy plik JPK_VAT z deklaracją będzie się składać z dwóch części: ewidencyjnej i deklaracyjnej, wysyłanych łącznie w postaci jednego pliku.

    Dzisiaj, 16 października, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2020 rok oraz zaliczek na poczet płatności obszarowych PROW.
W tegorocznej kampanii wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło 1,3 mln rolników, a koperta finansowa przeznaczona na realizację tych płatności wynosi 15,5 mld zł.
Zaliczki w 2020 r. wypłacane będą polskim rolnikom na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie i w przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą 70 proc., a w przypadku płatności obszarowych PROW - 85 proc.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

ARiMR informuje       Do 29 października biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski o premię za przekazanie gospodarstwa. Program skierowany jest do rolników, którzy zakończą działalność rolniczą i chcą przekazać lub sprzedać swoją ziemię oraz inwentarz innemu rolnikowi.

Jest to kolejny nabór wniosków z poddziałania „Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi” realizowanego w ramach PROW 2014-2020.

Baner Spis Rolny 2020      Od 1 września do 30 listopada 2020r. trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Prowadzony jest w gospodarstwach rolnych:
- osób fizycznych (gospodarstwa indywidualne)
- osób prawnych
- jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej