W dniu 1 marca 2003 roku na terenie naszej gminy gościli: - Jean-Marie Desgrees du Lou – Mer Mauron i przewodniczący Związku Gmin Okręgu Mauron (7 gmin), - Alain Carric – radny oraz - Ewa Ciclaire – przewodnicząca Polsko - Francuskiego Stowarzyszenia w Mauron (Pani Ewa pochodzi z Jeżewa).
Goście przylecieli samolotem do Warszawy w piątek 28 lutego a odlecieli 2 marca. Miasteczko Mauron liczy ok. 3000 mieszkańców i położenie jest w Bretanii. W Mauron jest siedziba Polsko-Francuskiego Stowarzyszenia, które współpracuje z lokalnym Związkiem Gmin oraz Polską Ambasadą w Paryżu.

 

 

 

 

       Oficjalne spotkanie delegacji z Francji z Radą Gminy i Wójtem Sławomirem Jarosikiem miało miejsce w siedzibie Urzędu Gminy. Ogólne informacje o gminie przedstawił gościom Wójt Sławomir Jarosik, a Mer Jean-Marie Desgrees du Lou o Mauron. W imieniu Rady Gminy jej przewodniczący Władysław Duda uroczyście wręczył stanowisko Rady w sprawie nawiązania współpracy.