Uczniowie Gimnazjum Gminnego z Karolewa w dniu podpisania porozumienia o współpracy między Gminą Kętrzyn i Związkiem Gmin Mauron wystąpili z programem artystycznym. Występy rozpoczęły się polonezem, a zakończyły krakowiakiem. Zaprezentowane zostały również przyśpiewki i tańce warmińsko-mazurskie.

Występy odbyły się w okazałej Sali widowiskowo-sportowej. Nasza młodzież przyjęta została owacyjnie. Licznie zgromadzeni przedstawiciele Polonii ocierali łzy ze wzruszenia. Gospodarzy zachwyciły zarówno stroje, jak i profesjonalne wykonanie tańców. Nie mniej emocji wzbudził występ uczennicy Magdy Jarosik, która zaśpiewała kilka francuskich piosenek oraz przepiękne wykonanie przez uczennicę Natalię Nowakowską kilku utworów na skrzypcach. Program prezentowany w Mauron przygotowały panie: Olga Wanago i Bożena Dziergawka. Tańczyły: Alicja Grzybowska, Joanna Dados, Daria Patecka, Ewelina Paździor, Agata Radziwon oraz Kamil Mackiewicz, Łukasz Kosiarek, Rafał Kosiarek, Krzysztof Cytrala.