W Lidzbarku Warmińskim odbył się niezwykle zacięty, emocjonujący i stojący na bardzo wysokim poziomie turniej koszykówki . Była to już faza ćwierćfinałów mistrzostw województwa szkół podstawowych dziewcząt.
Grały 3 bardzo dobre zespoły, a do szczebla półfinałowego mogły awansować tylko dwa. Ostatecznie uczennice SP Wilkowo osiągnęły zamierzony cel, dzięki bardzo dobrej grze.
W pierwszym meczu pokonały SP 4 Lidzbark Warmiński 34:28, mimo że po dwóch kwartach minimalnie przegrywały. Jednak świetna 3 kwarta spowodowała, że w czwartej części można było dać odpocząć przed kolejną grą pierwszej piątce zespołu.


Mecz o I miejsce praktycznie rozstrzygnął się już w drugiej minucie. Ostro sfaulowana została liderka Wilkowa Kornelia Kuberska i przez dwie kwarty SP 3 Lidzbark osiągnął ogromną przewagę. Wilkowianki dopiero w przerwie meczu zdołały się uspokoić, zmobilizować i w kwarcie 3 i 4 systematycznie odrabiały straty. Mecz zakończył się minimalna przegraną 22:26. Gra w końcówce pokazała, że w półfinale wojewódzkim wynik może być zupełnie odwrotny.


W tytule określenie koszykarki zostało napisane w cudzysłowie. Bo przecież te same dziewczynki przed tygodniem wygrały podobny ćwierćfinał w piłce ręcznej. Więc jak je nazywać: koszykarki czy piłkarki ręczne ?


Wyniki turnieju rejonowego:


SP 3 Lidzbark W. – SP 4 Lidzbark W.      18:16
SP Wilkowo – SP 4 Lidzbark W.      34:28
SP 3 Lidzbark W. – SP Wilkowo      26:22


1. SP    3 Lidzbark W.     4 pkt.   44:38
2.    SP Wilkowo      3 pkt.   56:54
3.    SP 4 Lidzbark W.      2 pkt.   44:52