15 marca w Olsztynku odbyły się półfinały wojewódzkie szkół podstawowych w koszykówce dziewcząt. Uczennice SP Wilkowo jadąc do Olsztynka były w bardzo trudnej sytuacji, bo miały zaliczoną minimalną przegraną 22:26 z turnieju rejonowego z SP 3 Lidzbark Warmiński. Jednak znakomicie dysponowane dziewczynki z Wilkowa pokazały, że dla nich nie ma rzeczy niemożliwych! Po fajnej grze pokonały obydwa zespoły olsztyneckie /ze słabszym Olsztynkiem wygrały 60:6 !/ i awansowały do najlepszej szóstki województwa. Rewelacyjne zawody rozegrała piątoklasistka Maryla Kowalczyk, która swoją dynamiką, przebojowością i brakiem kompleksów zarażała swoje starsze koleżanki do walki. Już w przyszłym tygodniu dziewczęta z Wilkowa zagrają w turnieju barażowym o awans do ścisłego 4 – zespołowego finału mistrzostw województwa.


Przełom marca i kwietnia będzie bardzo gorący dla dziewcząt z Wilkowa.


Czeka je nie tylko finisz rozgrywek koszykarskich, ale także finał mistrzostw województwa w piłce ręcznej.