20 marca w sali sportowej w Rynie Nowa Różanka zdobyła tytuł mistrza województwa w halowej piłce nożnej Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia LZS! Pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw, bez straty bramki i jeszcze na dodatek tytuł najlepszego zawodnika turnieju dla Rafała Żukowskiego!!!
Zasłużony sukces do którego zespół Irka Żukowskiego dążył od wielu lat. W ostatnich latach drużyna z Różanki nie była wstanie przebrnąć albo szczebla ćwierćfinałowego, albo półfinałów. Zawsze było blisko finałów, ale brakowało odrobiny szczęścia lub umiejętności. W tym roku wszystko zagrało!


Nowa Różanka eliminacje w Biskupcu i półfinały w Jezioranach przeszła jak burza. Podobnie było w finale w Rynie. Zwycięstwa z Rynem 2:0, Biskupcem 1:0, Barcianami 4:0 i Lubawą 2:0 dały bezdyskusyjne I miejsce w województwie.


Siłą drużyny jest przede wszystkim gra zespołowa. Zawodnicy potrafią ,,rozklepać’’ każdą obronę i stojąc przed pustą bramką … podać jeszcze koledze.
Zespół zbudowany przez Irka Żukowskiego jest młody i może jeszcze przez wiele lat osiągać sukcesy. Gwarantuje to pewny bramkarz Piotr Bijata, ,,mózg’’ zespołu Rafał Żukowski, bramkostrzelny Sebastian Żukowski i niezwykle szybki Tomasz Bobrowski, który w tym turnieju strzelił tylko jedną bramkę, ale najładniejszą i najważniejszą. Był to pierwszy gol decydującego meczu z Lubawą, uzyskany po przyjęciu piłki na pierś i uderzeniu jej z powietrza.


Kolejni zawodnicy to młody a już pewnie grający Tomek Rotenberg, doświadczeni Rafał Jakubczak i Adam Krygier i młodziutki Wojtek Szmyd. Wszyscy oni tworzą drużynę bez słabych punktów.


I jest jeszcze jeden bardzo ważny punkt tej drużyny: kibice. Dla kibiców Różanki nie jest ważne czy turniej jest w Jezioranach, czy w Kętrzynie. Oni zawsze są z drużyną! W Rynie kibice z Gminy Kętrzyn całkowicie zdominowali trybuny. Było ich około 30 i gorąco zagrzewali do walki swoją drużynę. Duży wkład w tak liczne przybycie kibiców do Rynu miał Wójt Gminy Pan Paweł Bobrowski, który użyczył mieszkańcom Nowej Różanki autobus. Sam również gorąco zagrzewał swoją drużynę do walki z trybun.


Końcowa tabela turnieju finałowego LZS:


1. Nowa Różanka Gmina Kętrzyn 12 pkt. 9:0
2. Mojtyny Gmina Biskupiec 7 pkt.
3. Złotowo Gmina Lubawa 7 pkt.
4. Barciany 3 pkt.
5. Ryn 0 pkt.