Tegoroczne gminne rozgrywki w halowej piłce nożnej niespodziewanie wygrały Muławki, pokonując w finale Karolewo.
Faworyci: Stachowizna i Nowa Różanka zagrali ze sobą w finale pocieszenia o miejsca III-IV i górą była Różanka po bramce zdobytej w ostatnich sekundach.
Muławki były bardzo interesującym zespołem. Drużyna została oparta na super usposobionym w tym dniu bramkarzu Emilu Dymku i zawodnikach mrówczo pracujących (Damian Krumplewski, Łukasz Kaska, Daniel Polański, Robert Rodak) na swoje ,,żądło’’ w ataku – Pawła Aleksandrowicza.
 
     W pierwszej części rozgrywek drużyny grały w dwóch grupach, w dwóch Karolewskich halach. W Sali sportowej ,,Olimpia’’ I miejsce zajęła Nowa Różanka, która wygrywała minimalnie ale ze wszystkimi przeciwnikami. Do półfinałów awansowało również Karolewo, dzięki potknięciu drużyny Pożarek z Salpikiem.
 
               W grupie rozgrywającej mecze w Sali Gimnazjum Gminnego w Karolewie do półfinałów bez porażki awansowały zespoły Stachowizny i Muławek. 
 
               Podsumowując pierwszą część turnieju należy stwierdzić, że poziom rozgrywek z każdym rokiem rośnie. Młodzież i dorośli regularnie trenują na halach. W turnieju nie było drużyn, które byłyby typowym ,,chłopcem do bicia’’.
        Obydwa mecze półfinałowe przyniosły niespodzianki. Stachowizna tylko zremisowała 3:3 z Karolewem, by następnie ulec im w rzutach karnych. Nowa Różanka przespała I połowę półfinału z Muławkami tracąc 4 bramki. Pobudka w przerwie i ataki w II połowie pozwoliły tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki do stanu 3:4.
        Mecz o III miejsce Nowa Różanka rozpoczęła błądząc jeszcze myślami w przegranym półfinale i dlatego Stachowizna objęła prowadzenie 2:0. Jednak tym razem pogoń Różanki za wynikiem dała efekt w postaci bramki w ostatnich sekundach i wygranej 4:3.
 
      Finał Muławki – Karolewo rozpoczął się od szybko zdobytej bramki przez Pawła Aleksandrowicza. Ten gol ustawił cały mecz, który przebiegał pod dyktando Karolewa. Jednak z tej przewagi nic nie wynikało. Nikt nie był w stanie pokonać obrony Muławek i bramkarza Emila Dymka.
 
Nagrody dla najlepszych zawodników:
 
 
Kacper Rałowiec Karolewo – najlepszy zawodnik;
Emil Dymek Muławki – najlepszy bramkarz;
Marek Grabowski Stachowizna – najlepszy technik;
Sebastian Żukowski Nowa Różanka – król strzelców / 6 bramek.
 
Klasyfikacja końcowa turnieju:
 
 
1. MUŁAWKI
2. KAROLEWO
3. NOWA RÓŻANKA
4. STACHOWIZNA
5-6. WILKOWO i POŻARKI
7-8. CZERNIKI i SMOKOWO
9-11. FILIPÓWKA, SALPIK i GAŁWUNY.
 
Odrobina statystyki. 
 
 
     Dotychczas odbyło się 12 turniejów zimowych i 11 letnich. Muławki zostały 7 drużyną, która wygrała gminne rozgrywki. Zwycięzcy dotychczasowych turniejów:
 
7 - Wilkowo; 
5 - Nowa Różanka; 
3 - Wopławki i Stachowizna; 
2 - Martiany i Karolewo;
1 – Muławki. 
 
Punktacja po 23 turniejach /5-3-2-1/: 
 
1. Wilkowo 57 
2.  Karolewo 45
3. Nowa Różanka 44
4. Wopławki 28 
5. Stachowizna 26
6. Muławki 19
7. Pożarki 12 
8. Martiany 10 
9. Gałwuny 3 
10-12. Nakomiady, Biedaszki i Czerniki 2 
13-15. Parcz, Łazdoje i Smokowo 1 
  
Punktacja trzeciej czteroletniej kadencji rozgrywek (3 x lato + 4  x zima): 
 
1. Stachowizna 18 
2. Nowa Różanka 17
3. Karolewo 15 
4. Wilkowo 10 
5. Pożarki 8 
6. Muławki 5
7. Gałwuny 3 
8. Łazdoje 1