Uczennice Szkoły Podstawowej w Wilkowie w finale wojewódzkim w piłce ręcznej !
Kilka dni przed świętami dziewczęta sprawiły sobie prezent kwalifikując się z turnieju półfinałowego w Olsztynie do finału wojewódzkiego szkół podstawowych w piłce ręcznej. Jest to ogromny i historyczny sukces drużyny z małej miejscowości. Ogromna radość zapanowała w drużynie po dwóch wygranych z Bartoszycami i ,,30’’ Olsztyn. Te zwycięstwa dały awans do szczebla finałowego. Natomiast ostatni mecz z gospodyniami był meczem o przysłowiową ,,pietruszkę’’. Jednak pierwsza porażka w 12 meczu w sezonie sprawiła, że dziewczęta płakały jak ,,bobry’’. Płakały bo wiedziały, że nie były gorsze, ale nie poradziły sobie z presją około 300 kibiców /cała szkoła/, świetną olsztyńską bramkarką i nie mogły zrozumieć za co były gwizdnięte 4 karne w końcówce meczu przeciwko nim. Dopiero w Mc Donaldzie ochłonęły i zaczęły się cieszyć z sukcesu.


Finał odbędzie się w marcu i oprócz SP 7 Olsztyn, przeciwniczkami będą dziewczęta z SP 4 Mrągowo, SP 3 Olecko, Elbląga i Lubawy


Drużyna z Wilkowa:


VI klasa – Kornelia Kuberska, Angela Tymoszuk, Patrycja Harkot, Julia Siemaszko, Julia Ołtuch, Magda Witczak, Julia Krysztul, Ola Sańko, Natalia Grochocka;
V klasa – Paula Staniszewska, Maryla Kowalczyk, Maja Wiktorek, Daria Książek;
IV klasa – Oliwia Kuberska, Julia Szara.

 

Wyniki turnieju półfinałowego:


SP 7 Olsztyn – SP 30 Olsztyn      11:1
SP Wilkowo – SP 1 Bartoszyce      12:8
SP Wilkowo – SP 30 Olsztyn      7:1
SP 7 Olsztyn – SP 1 Bartoszyce      10:4
SP 1 Bartoszyce – SP 30 Olsztyn      8:4
SP 7 Olsztyn – SP Wilkowo      11:9


1. SP 7 Olsztyn 6 pkt. 32:14
2. SP Wilkowo 4 pkt. 28:20
3. SP 1 Bartoszyce 2 pkt. 20:26
4. SP 30 Olsztyn 0 pkt. 6:26