7 grudnia w Kętrzynie, kolejny raz na Hali mistrzów przy SP 4 odbył się turniej mini piłki ręcznej szkół podstawowych. Tym razem był to turniej rangi półfinału wojewódzkiego w którym udział wzięła szkoła podstawowa z Wilkowa i która po raz kolejny zaprezentowała się z bardzo dobrej strony zajmując 3 miejsce ustępując naszym lokalnym rywalom i gospodarzom czyli SP nr 4 (porażka 1:14) oraz szkole SP nr 7 Olsztyn (porażka 4:9), a wyprzedzając SP nr 22 Olsztyn (wygrana 16:11). Szkoda przede wszystkim meczu o 2 miejsce (premiowane awansem do finału wojewódzkiego) czyli z "siódemką" z Olsztyna, ponieważ w tym meczu przy odrobinie większym szczęściu oraz skuteczności moglibyśmy zrobić nie lada niespodziankę eliminując dwie drużyny z Olsztyna.

Mimo wszystko sam awans do półfinału wojewódzkiego można uznać za duży sukces uczniów małej wiejskiej szkoły z Wilkowa. Obszerną relację oraz zdjęcia z zawodów można zobaczyć na portalu Nasze miasto Kętrzyn.

 http://www.nmketrzyn.pl/2017/12/pilkarze-reczni-ze-szkoly-podstawowej-nr-4-w-ketrzynie-w-finale-wojewodzkich-rozgrywek-szkolnego-zwiazku-sportowego/