W dniu 19.05.2019r. w Barczewie odbył się Finałowy Turniej Wojewódzkich rozgrywek w minisiatkówkę - Kinder +Sport. W każdej kategorii: „dwójek -rocznik 2008 i młodsze”, „trójek - rocznik 2007 i młodsze” i „czwórek – rocznik 2006 i młodsze”, o tytuł Mistrza Województwa rywalizowało, po osiem zespołów chłopców i dziewcząt.
W dwóch kategoriach dziewcząt - „dwójek” i „czwórek”, walczyły drużyny z Wilkowa.
W kategorii „czwórek” Wilkowo walczyło w grupie z drużynami: Kurianvolley Olsztyn; UKS Olimp Bartoszyce i Mikro Ełk 1. Po dobrej grze we wszystkich meczach, musieliśmy jednak pogodzić się z przegranymi i ustąpić miejsca zawodniczkom z Olsztyna i Bartoszyc, które awansowały do półfinałów. Wilkowo i Ełk po meczach grupowych zakończyły tegoroczne rozgrywki na miejscach V-VIII.


W kategorii „dwójek” nasze dziewczęta wygrały rozgrywki grupowe (pokonując po 2:0 - MOSiR Giżycko 3; MOSiR Kętrzyn 2; Salos Ełk 1) i awansowały do półfinałów, gdzie spotkały się z drużyną MOSiR Kętrzyn 1. Był to bardzo ważny mecz, ponieważ zwycięzca zapewniał sobie Wicemistrzostwo Województwa i tym samym awans do Turnieju Ogólnopolskiego wyłaniającego Mistrza Polski. Szala zwycięstwa wahała się bardzo. Obie drużyny miały piłki meczowe. Ostatecznie po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu Wilkowo wygrało 2:1 (15:2; 13:15; 9:7). W meczu o tytuł mistrzowski zmierzyliśmy się z drużyną MOSiR Giżycko 1, i to był jedyny przegrany mecz w tym turnieju. Zdobyliśmy II miejsce w województwie i awans na Turniej Ogólnopolski, który odbędzie się pod koniec czerwca w Zabrzu.


Duży udział w tych sukcesach zawdzięczamy pomocy organizacyjnej, udzielanej przez Wójta Gminy Kętrzyn za co serdecznie dziękujemy.


Zespoły grały w składach:
„czwórki” – Masna Amelia; Rutkowska Aleksandra; Siewruk Aleksandra; Zalewska Magdalena; Zalewska Wiktoria.
„dwójki” – Fydrych Amelia; Klecan Sonia.
Trenerem obu zespołów jest Edward Szudzich.