W dniach 8 – 10 kwietnia 2016 roku w Chęcinach odbył się II Puchar Polski Kadetów i Kadetek w zapasach w stylu wolnym oraz zapasach kobiet. Turniej ten był jednocześnie II centralną eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach wzięło udział 283 zawodników z całej Polski. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało troje zawodników, Ula Kamińska, Kasjan Czubaszek oraz Sebastian Niemiec. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Sebastian, który zajął pierwsze miejsce. Tym samym pewnie zakwalifikował się na OOM, gdzie ma szansę sprawić wielką niespodziankę. Ula w swojej kategorii wagowej zajęła 10 miejsce natomiast Kasjan 12 – jego kategoria była najbardziej obsadzoną kategorią w całym turnieju.


W tym samym czasie w Warszawie odbył się II Ogólnopolski Turniej o Puchar Bemowa. W zawodach wystartowało 143 zawodników w tym 3 z naszego klubu – Maciej Szmyd, Kacper Koczergo i Patryk Bober. Rewelacyjnie spisał się Maciek, który wygrał wszystkie swoje walki bez straty punktu no i oczywiście zajął pierwsze miejsce. Bardzo dobrze wypadł Kacper, Który zajął V miejsce natomiast Patryk uplasował się na 13 miejscu.


Był to bardzo udany weekend naszych zawodników, którzy mimo dobrych wyników zdobyli również kolejne doświadczenie zapaśnicze.