Dnia 26 czerwca 2016 roku w hali sportowej OLIMPIA przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie, odbył się I Wakacyjny Turniej Mini Zapasów dzieci o Puchar Wójta Gminy Kętrzyn.
W zawodach wzięły udział zaproszone drużyny z miejscowości: Kętrzyn, Marcinkowo, Ryn, Drogosze, Suwałki oraz gospodarz Turnieju GLKS Orzeł Karolewo. Uroczystej ceremonii otwarcia zawodów dokonał Wójt Gminy Kętrzyn Pan Paweł Bobrowski. Podczas oficjalnego otwarcia Wiceprezes Zarządu Pan Krzysztof Kania w imieniu Polskiego Związku Zapaśniczego, uhonorował brązową odznaką PZZ Wójta Gminy Kętrzyn Pana Pawła Bobrowskiego oraz złotą odznaką PZZ wieloletniego działacza klubu Pana Andrzeja Sienkiewicza.


Według oceny wszystkich zebranych zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Turniej ten miał na celu popularyzację zdrowego trybu życia poprzez sport, popularyzację zapasów w środowisku lokalnym, integrację środowiska zapaśniczego oraz pożyteczne zagospodarowanie czasu wolnego. Mamy nadzieję, że ten turniej wpisze się w kalendarz imprez organizowanych przez nasz klub oraz Gminę Kętrzyn.


W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajął ORZEŁ Karolewo, II miejsce LUKS Marcinkowo, III miejsce OLIMPIK Suwałki, IV miejsce OŁÓW Ryn, V miejsce Iskra Drogosze i VI mieijsce OLIMP Kętrzyn.

 

Nasi zawodnicy wyróżnili się następująco w swoich kategoriach wagowych:


Miejsce I:


- Charubin Miłosz
- Zalewski Filip
- Januszkiewicz Dawid
- Wojciechowski Aleksander
- Pianka Filip
- Koczergo Kacper

 

Miejsce II:


- Kieżun Maciej
- Jakoniuk Łukasz
- Żuk Piotr

 

Miejsce III:


- Witeska Jan
- Kieżun Hubert
- Wojciechowska Hanna
- Witeska Wiktor
- Charubin Joachim

 

 

W imieniu Zarządu Klubu chcielibyśmy serdecznie podziękować Związkowi Gmin w Olsztynie za ufundowanie pucharów, firmom: P.P.H.U. "ALDO" Spółka jawna Leszek Długołęcki i Andrzej Długołęcki, Traidenis-Pol Sp. z o.o. Prezes Zarządu Pan Adrian Mika oraz „Ekol” Ilona i Robert Roszak, za ufundowanie nagród rzeczowych dla wszystkich zawodników. Ponadto pragniemy podziękować Państwu Barbarze i Andrzejowi Rutkowskim, wszystkim rodzicom zaangażowanym w działalność sekcji oraz Pani Esterze Rutkowskiej-Zalewskiej, która jest mózgiem i koordynatorem wszystkich działań, za szczególne zaangażowanie przy organizowaniu Turnieju.