W dniach 19-20.05.2017 w Olsztynie odbył się Międzynarodowy Puchar Warmii i Mazur Młodziczek i Młodzików w zapasach w stylu wolnym, klasycznym oraz zapasach kobiet. W zawodach wzięło udział niespełna 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski, jak również drużyny z Rosji i Białorusi. Gminny Ludowy Klub Sportowy „ORZEŁ” Karolewo reprezentowało 6 zawodników: Kacper Koczergo, Kacper Charubin, Szymon Ptak, Bartosz Śniatała, Konrad Łazarczyk oraz Maciej Szmyd. Wszyscy nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając wysokie miejsca medalowe lub punktowe. Walki Które stoczyli stały na dobrym poziomie. Ale jak zawsze zaskoczył nas Maciek. Przed startem w zawodach stwierdził, że w stylu klasycznym będzie silniejsza konkurencja niż w stylu wolnym (bardzo mocny Białorusin oraz aktualny Mistrz Polski w stylu klasycznym), więc on chce startować w klasyku. I jak to Maciek przyzwyczaił nas do wspaniałych walk i tym razem nie było inaczej. Wszystkie walki wygrał przed czasem a w finale pokonał starszego od siebie aktualnego Mistrza Polski przewagą punktową 11:2.

Jest to rewelacyjny wynik Maćka i jak sam zapowiada w zbliżających się Mistrzostwach Polski, które odbędą się na jesień, Maciek chce wystartować w obu stylach. W sumie..... czemu nie..... na rozkładzie bowiem ma już w tym roku dwóch Mistrzów Polski, w stylu wolnym i klasycznym. Nadmieńmy, że jest on od nich o dwa lata młodszy!!!!! Ale zagwostkę niech mają trenerzy Kadry Narodowej w obu stylach.....


Podsumowując, zawody były bardzo udane. Drużynowo w stylu wolnym zajęliśmy IV miejsce tracąc do III drużyny 1 pkt, a do II 2pkt. Było blisko, ale......może następnym razem.....


Oto wyniki naszych zawodników:


Kacper Charubin kat 35kg styl wolny – II miejsce
Kacper Koczergo kat 38kg styl wolny - II miejsce
Maciej Szmyd kat 38kg styl klasyczny – I miejsce
Szymon Ptak kat 53kg styl wolny – V miejsce
Bartosz Śniatała kat 66kg styl wolny – III miejsce
Konrad Łazarczyk kat 73 styl wolny – III miejsce.