W dniach 24-25.03.2018 w Teresinie odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Mazowsza Młodzików. Jest to turniej wysokiej rangi o bardzo silnej obsadzie międzynarodowej. Trenerzy GLKS ORZEŁ KAROLEWO mając świadomość wysokiej rangi zawodów i poziomu sportowego turnieju do zawodów zgłosili tylko jednego zawodnika - Macieja Szmyd , ubiegłorocznego Mistrza Polski Młodzików.
W zawodach startowało 178 zawodników z sześciu krajów. Do Teresina zjechały reprezentacje : Litwy , Łotwy , Niemiec , Ukrainy i Rosji.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym , wśród startujących zawodników byli mistrzowie swoich krajów oraz Medaliści Mistrzostw Europy. Z pośród trzynastu kategorii wagowych tylko w trzech triumfowali Polacy , wśród nich na najwyższym stopniu podium stanął Maciej wygrywając w kategorii wagowej do 41kg. To duży sukces naszego zawodnika i kolejne zdobyte doświadczenie , mimo że to jeden z najmłodszych zawodników dopuszczonych do turnieju wygrał w pięknym stylu wszystkie swoje pojedynki, większość kończąc przed czasem. Najtrudniejszą walkę stoczył w finale o dwa lata starszym Rosjaninem wygrywając na punkty 8:4


Dodatkowo w przerwie zawodów podczas otwarcia turnieju odbył się konkurs pokazów akrobatyki . Do konkursu zgłosiło się dwudziestu zawodników z kraju i zagranicy , mimo wielkich oporów do rywalizacji stanął również Maciek. Skoki oceniane były przez trenerów , sędziów oraz zgromadzoną publiczność. Po występie Maćka i reakcji publiczności , wszystko było jasne , nie mogło być inaczej , główna nagroda przypada Maćkowi.

Celem udziału w tym turnieju była możliwość rywalizacji z zawodnikami najwyższej rangi , zbierane doświadczenie oraz kierunek jaki trzeba obrać w przyszłym szkoleniu zawodnika. Ku miłemu zaskoczeniu poziom naszego zawodnika jest bardzo wysoki.