Parafia Karolewo ma swoich aktorów amatorów. W piątkowe popołudnie w amfiteatrze w Kętrzynie odbyła się premiera przedstawienia pt. "Orszak Dobrawy".


Organizatorami byli: Urząd Miasta Kętrzyn, Parafia Rzymskokatolicka św. Stanisława Kostki w Karolewie, Kętrzyńskie Centrum Kultury, Szkoła Wyższa Informatyki i Ekonomii TWP wydział zamiejscowy w Kętrzynie, Chór Parafii Rzymskokatolickiej św. Jerzego w Kętrzynie, Zespół Break Dance Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kętrzynie.


Stroje i rekwizyty użyte do inscenizacji pochodzą ze zbiorów parafii w Karolewie, gimnazjum Jana Pawła II w Kętrzynie , Gminy Wiejskiej Kętrzyn, , Parku Miniatur Mazurolandia w Gierłoży, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kętrzynie, parafii św. Jerzego Kętrzynie, posąg Świętowita wykonano w Zakładzie Karnym w Dublinach.
1050- ta rocznica chrztu Polski jest okazją do nowego spojrzenia na ten fakt, który przyniósł brzemienne skutki dla ziem polskich, oraz ludności wówczas zamieszkującej ten obszar a w konsekwencji dla każdego z nas.


Chrzest Polski nie tylko wprowadził państwo Piastów w nową perspektywę cywilizacyjna, nie tylko jest początkiem nowego państwa Polan, ale pozwolił odkryć nową perspektywę życia.

 

 

 

Parafia Karolewo ma swoich aktorów amatorów.

W piątkowe popołudnie w amfiteatrze w Kętrzynie odbyła się premiera przedstawienia pt. "Orszak Dobrawy".

Organizatorami byli: Urząd Miasta Kętrzyn, Parafia Rzymskokatolicka św. Stanisława Kostki w Karolewie, Kętrzyńskie Centrum Kultury, Szkoła Wyższa Informatyki i Ekonomii TWP wydział zamiejscowy w Kętrzynie, Chór Parafii Rzymskokatolickiej św. Jerzego w Kętrzynie, Zespół Break Dance
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kętrzynie.

Stroje i rekwizyty użyte do inscenizacji pochodzą ze zbiorów parafii w Karolewie, gimnazjum Jana Pawła II w Kętrzynie , Gminy Wiejskiej Kętrzyn, , Parku Miniatur Mazurolandia w Gierłoży, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kętrzynie, parafii św. Jerzego Kętrzynie, posąg Świętowita wykonano w Zakładzie Karnym w Dublinach.

1050- ta rocznica chrztu Polski jest okazją do nowego spojrzenia na ten fakt, który przyniósł brzemienne skutki dla ziem polskich, oraz ludności wówczas zamieszkującej ten obszar a w konsekwencji dla każdego z nas.
Chrzest Polski nie tylko wprowadził państwo Piastów w nową perspektywę cywilizacyjna, nie tylko jest początkiem nowego państwa Polan, ale pozwolił odkryć nową perspektywę życia.