11 września br. w Korszach odbyły się Dożynki Gminno- Powiatowe. Organizatorem tegorocznego Święta Plonów było Starostwo Powiatowe w Kętrzynie i Gmina Korsze. Przy pięknej pogodzie mieszkańcy Powiatu Kętrzyńskiego dziękowali rolnikom za ich całoroczną pracę.
Podczas dożynek rozstrzygnięto też konkursy na najpiękniejsze stoisko dożynkowe i wieniec. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem przybyłych na dożynki rolników. Mieszkańcy powiatu mogli podziwiać wieńce i stragany. Trzeba przyznać, że zarówno wieńce, jak i stoiska prezentowały się imponująco. Na dożynki przybyły delegacje wieńcowe z wszystkich gmin naszego powiatu. Gminę Kętrzyn reprezentowała delegacja mieszkańców z miejscowości Muławki. Ich wieniec zajął I miejsce w Konkursie na Dożynkach Gminnych w Łazdojach. W powiatowym konkursie zajęli oni III miejsce.


Natomiast drugim miłym akcentem na dożynkach Gminno-Powiatowych w Korszach było stoisko przygotowane przez świetlicę wiejską w Łazdojach. Prezentowało się ono okazale. Świetlica również przystąpiła do konkursu w kategorii najpiękniejsze stoisko i zajęła I miejsce.


Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie Gminy Kętrzyn.