Dzień Królowej Nauk w Nakomiadach      W Szkole Podstawowej w Nakomiadach uczniowie klas młodszych uczynili marzec miesiącem matematyki. Każda z klas we własnym gronie urządziła obchody Dnia Matematyki.

I tak uczniowie klasy I wybrali się w ,,podróż’, pokonując matematyczne wyzwania. Poprzez zabawę, utrwalali dodawanie, odejmowanie, porównywanie, liczby parzyste i nieparzyste, logiczne myślenie, jak również integrowali się we wspólnym działaniu. Zadania i rywalizacja wzbudziły wiele pozytywnych emocji.

     Również w klasie II tego dnia lekcja matematyki była inna niż zwykle. Uczniowie w zespołach wykonywali różne matematyczne zadania. W radosnej atmosferze rozwijali logiczne myślenie, kreatywność, szybkość, a także poznane umiejętności matematyczne. Nie obyło się bez gier typu: „Bingo”, Mistrz tabliczki mnożenia”, „Wieża”, „Kabum”.

Klasa III z kolei miała bardzo ważną misję do zrealizowania – musiała odkodować tajne hasło przy pomocy czytnika kodów qr. Po wykonaniu kolejnych zadań, a były to między innymi: sudoku, kodowanie, zagadki matematyczne z kolejnością wykonywania działań, zegarowe bingo czy zmagania z tabliczką mnożenia, otrzymywali liczby, dzięki którym przybliżali się do rozwiązania zagadki. Na szczęście wszystkim uczniom udało się rozwiązać hasło, które brzmiało: Matematyka jest wszędzie!
Uczniowie klas 1-3 bawili się świetne, zabawy matematyczne sprawiły im wiele radości.