Uczniowie z Nakomiad świętują Dzień Ziemi 03„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”
Florian Plit

22 kwietnia jest największym ekologicznym świętem świata. To dzień, w którym ludzie na całym świecie łączą siły, działając na rzecz Ziemi.
Również uczniowie naszej szkoły, którym los Matki Natury nie jest obojętny, przyłączyli się do obchodów. Choć tegoroczny Dzień Ziemi odbywał się cyfrowo, cel pozostał taki sam, czyli promowanie postawy ekologicznej i zachęcanie do prowadzenia, takiego stylu życia, który byłby zgodny z naturą.

Uczniowie rozpoczęli dzień od ciekawych, wirtualnych prelekcji, prowadzonych przez młodych ekspertów z Samorządu Uczniowskiego z II LO im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie, podczas których w sposób nowoczesny, przekazano im najważniejsze informacje na temat ekologii. Na młodszych uczniów czekały zajęcia pt. „Wiedzą to nawet dzieci, że ważna jest segregacja śmieci”, dzięki którym przypomnieli sobie, co to jest jest recykling i jak należy postępować z różnymi odpadami. Natomiast klasy 5-7 podczas wspólnej dyskusji oraz kreatywnych ćwiczeń zmierzyły się z tematem „Dbaj o przyrodę, oszczędzaj wodę”.

Poza tym uczniowie mieli okazję wykazać się tego dnia pomysłowością i wyobraźnią, gdyż ich zadaniem było przygotowanie plakatów promujących ekologiczne zachowania oraz troskę o środowisko, a także wyzwanie „coś z niczego”, czyli wymyślenie pojemnika na baterie z niepotrzebnych, zużytych odpadów. Dodatkowo chętni mogli pochwalić się swoją wiedzą podczas quizu i zagadek ekologicznych. Na koniec powstała galeria pięknych życzeń do Matki Natury.

Mamy nadzieję, że podjęte działania uzmysłowią dzieciom, że wspaniałe dary środowiska naturalnego należy wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.