Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Wilkowie„Mikołaj Kopernik to wielki astronom i uczony,
więc został patronem naszej szkoły,
wstrzymał słońce, ruszył ziemię jest to sławne powiedzenie,
dzisiaj już wszyscy o tym wiemy, że Kopernik świat nasz zmienił,
dziś rocznicę urodzin jego mamy,
więc świętujmy i się bawmy”.
Lena Czerepak

Konkurs SKO     Nagroda I stopnia w wyjątkowym konkursie na 85-lecie SKO, to kolejny sukces naszej małej wiejskiej szkoły. W konkursie wzięło udział aż 188 szkół z całej Polski. Celem konkursu była promocja praktycznej edukacji finansowej w szkołach w ramach programu SKO. Trzy roboty do nauki programowania są już w szkole. Będziemy mogli wykorzystać je do zajęć w duchu nowoczesnej edukacji nawet podczas lekcji zdalnych. Czy cieszymy się? Oczywiście, że taaak! Zachęcamy inne szkoły, do brania udziału w SKO-wych konkursach pod patronatem PKO BP. Naprawdę warto!

Lekcja bezpieczeństwa w ruchu drogowym     Uczniowie klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej w Wilkowie stosują poznane na lekcjach zasady prawidłowego, ostrożnego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Wiedzą, że bardzo ważne jest noszenie odblasków, żeby być widocznym na drodze. W praktycznej SKO-wej lekcji bezpieczeństwa w ruchu drogowym towarzyszyła uczniom p. Kasia , p. Dorotka, opiekunka SKO oraz wyjątkowy gość Żyrafka Lokatka. Żyrafka wręczyła dzieciom odblaski z logo SKO oraz zwróciła uwagę na mijane podczas spaceru znaki drogowe. Pierwszo i drugoklasiści do szkoły wrócili zadowoleni oraz pełni wrażeń.

Uroczyste pasowanie na ucznia       15 X 2020 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Ślubowanie w naszej szkole to już długa tradycja. W tym roku też nie mogło jej zabraknąć, pomimo obostrzeń ze względu na pandemię. Po raz pierwszy od lat pierwszakom podczas ślubowania towarzyszyli jedynie rodzice. I to oni w ten dzień byli wsparciem dla swoich dzieci.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli.

      Nagroda I stopnia w konkursie na 85-lecie SKO, to kolejny sukces naszej małej wiejskiej szkoły. W konkursie wzięło udział 188 szkół podstawowych z całej Polski. Celem konkursu była promocja praktycznej edukacji finansowej w szkołach w ramach programu SKO. Konkurs trwał od 8 listopada do 10 kwietnia. W nagrodę otrzymamy roboty do nauki robotyki, które bardzo nam się przydadzą. W ramach konkursu przeprowadzono liczne kiermasze i akcje zarobkowe np. kiermasz zdrowej żywności, świąteczny, sprzedaż galaretek i gofrów etc. Warto oszczędzać, uczyć się przedsiębiorczości i zdobywać nagrody jednogłośnie stwierdzili nasi uczniowie.