W dniach 14-16 sierpnia 2018r. przez teren gminy przejedzie kolumna zaprzęgów konnych w ramach projektu ‘Tytani on Tour 2018”.
Projekt pod nazwą „Tytani w trasie” to podróż śladami Flamandów i starej Ligi Hanzeatyckiej do Rosji. Trasa ma długość około 2100 km, przebiega wzdłuż historycznego szlaku handlowego HELLWEG i potrwa około 12 tygodni. Wozy zaprzężone przez potężne konie pociągowe rasy Ren-Niemieckiej z brandenburskiego Brueck, przez Polskę, Kaliningrad, Litwę, Estonię i Litwę i planują dojechać do rosyjskiego Wielkiego Nowgorodu, gdzie, na zakończenie podróży w kościele zostanie zawieszony Dzwon Pokoju (wieziony jednym z wozów).


Wymiary jednego krytego wozu z końmi. Wozy nie przekraczają 10 metrów długości oraz 2,30 metrów szerokości. Wysokość to 3,0 metry. Ilość powozów z końmi: 8. Kolumnę powozów poprowadzi pojazd pomocniczy z włączonymi światłami awaryjnymi; kolumna będzie się składać z ośmiu powozów zaprzężonych w konie. Kolumnie będą towarzyszyły dwa dodatkowe pojazdy: jeden samochód z zaopatrzeniem i jeden dodatkowy samochód pomocniczy zamykający kolumnę (z włączonymi światłami awaryjnymi).


Długość kolumny z dodatkowymi pojazdami zabezpieczającymi (przód i tył) to około 100 ~ 150 metrów. Pojazdy będą przemieszczać się z szybkością nie większą niż 5 kilometrów na godzinę.
Na każdym powozie siedzą dwie osoby: woźnica z uprawnieniami oraz jego pomocnik.

 

Wtorek 14 sierpnia 2018r.
- droga 594 przez BIEDASZKI do KĘTRZYNA

 


Czwartek 16 sierpnia 2018r.
-droga 591 do Starej Różanki, następnie droga 650 przez Nową Różankę w kierunku Dłużca