W dniu 12 października 2018 r. w Domu Weselnym "Zacisze" w Filipówce odbyła się wyjątkowa uroczystość podczas której dziewięć par z Gminy Kętrzyn świętowało 60-tą, 55-tą i 50-tą rocznicę pożycia małżeńskiego podczas której odznaczono pary małżeńskie z terenu Gminy Kętrzyn medalami za Długoletnie Pożycie. Byli ze sobą w chwilach radości, smutku i chorobie. Są przykładem do naśladowania dla swoich najbliższych, ale i dla kolejnych pokoleń młodszych stażem. Są wzorem, z którego warto czerpać by budować właściwe więzi rodzinne i społeczne.

 
Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny dokonał Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski. Przy wręczaniu medali towarzyszyli: Pani Alina Romejko i Marta Szmyd. Jubilatom wręczono odznaczenia, pamiątkowe dyplomy i upominki oraz kwiaty. Za pomyślność jubilatów wzniesiono toast szampanem, był też jubileuszowy tort. Dodatkowo klimat tej uroczystości umilił swym występem Maksymilian Duda uczeń 2 klasy Szkoły Muzycznej w Kętrzynie I stopnia.


Jubileusz 60-lecia pożycia związku małżeńskiego obchodziły następujące pary:


- Państwo Helena i Stefan Wysoccy z Łazdoj
- Państwo Halina i Wacław Iwaszkiewiczowie z Kruszewca


Jubileusz 55-lecia pożycia związku małżeńskiego obchodziły następujące pary:


- Państwo Irena i Leonard Żukowscy z Biedaszek Małych
- Państwo Jadwiga i Jerzy Połciowie z Kruszewca
- Państwo Jadwiga i Walerian Obolewiczowie z Nowej Różanki
- Państwo Anastazja i Stanisław Nałysnykowie z Cegielni
- Państwo Barbara i Zbysław Marczakowie z Cegielni

 

Jubileusz 50-lecia pożycia związku małżeńskiego obchodziły następujące pary:


- Państwo Krystyna i Michał Fedczakowie z Karolewa
- Państwo Genowefa i Stanisław Krumplewscy z Biedaszek Małych


Życzymy Szanownym Jubilatom trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów jakie życie przynosi każdej rodzinie.