30 kwietnia 2005 roku 30 osobowa grupa uczniów z gminnych szkół podstawowych oraz gimnazjum z Karolewa wyjechała do Francji. Grupą opiekowały się 3 panie nauczycielki: Wiesława Syhłowyj - kierownik grupy, Ewa Dziemiela i Teresa Juchniewicz. Wizyta odbywała się w ramach nawiązanej w 2003 roku współpracy pomiędzy Gminą Kętrzyn i Związkiem Gmin Mauron we Francji.

 

Wymiana młodzieży szkolnej jest kolejnym etapem współpracy, a także ogniwem łączącym nasze społeczności.

 

 

 

 

     Dzieci przebywały w Mauron do 9 maja. Podczas tego pobytu młodzież uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych w szkołach francuskich, zwiedzała okolicę i brała udział w imprezach sportowo-rekreacyjnych.
Naszą młodzież gościli uczniowie dwóch szkół i ich rodziny tj. 14 uczniów było pod opieką College Marie Immaculee i 16 uczniów pod opieką College Mme de Sevigne w Mauron. Organizatorami pobytu grupy polskiej oprócz szkół był Związek Gmin Mauron oraz Comite de Jumelage Communaute de Communes de Mauron en Broceliande- Gmina Ketrzyn. Podczas pobytu we Francji nawiązano nowe kontakty i przyjaźnie pomiędzy młodzieżą.

 

Planowana jest rewizyta młodzieży francuskiej w Gminie Kętrzyn na przełomie kwietnia-maja 2006 r.