Już w najbliższy Wielki Piątek (25.03.2016) po ponad 4 miesięcznej przerwie piłkarze z Wilkowa wybiegną na murawę w Węgorzewie, aby tam z miejscową Vęgorią zainaugurować piłkarską wiosnę w „okręgówce”. Przed tym meczem Wilczek plasuje się w tabeli na 7 miejscu z dorobkiem 24 punktów zdobytych w 17 kolejkach, a zespół z Węgorzewa ma 32 punkty i zajmuje wysokie 4 miejsce.
     Do tego meczu jak i pozostałych, zawodnicy przygotowują się od 12 stycznia na własnych obiektach (hala w Wilkowie i orlik w Karolewie) trenując 3 razy w tygodniu i rozgrywając w weekendy mecze kontrolne z innymi zespołami.

 

Cel jaki stoi przed zespołem czyli spokojne utrzymanie w lidze nie będzie wcale taki łatwy do osiągnięcia z racji tego, że od nowego sezonu w Polsce nastąpi kolejna reorganizacja rozgrywek piłkarskich w wyniku czego naszą ligę opuści minimum 6 drużyn (na 16). Patrząc na formę zespołu z meczów sparingowych kibice mogą być raczej spokojni o Wilczka, który w 7 grach kontrolnych wygrał 5 razy i 2 razy zremisował mając przy tym bilans bramkowy 28 strzelony i 10 straconych.

 

Wyniki i strzelcy w meczach sparingowych:


03.02.16. Wilczek : Granica Kętrzyn 1:1 (Mariusz Grabowski)

14.02.16. Wilczek : Fala Warpuny 5:0 (Sepczyński x2, Jurczak, Mariusz Grabowski, samobójcza)

21.02.16. Wilczek : Granica Kętrzyn 2:0 (Mariusz Grabowski, Marek Grabowski)

27.02.16. Wilczek : Orlęta Reszel 2:2 (Cytrala x2)

05.03.16. Wilczek : Granica Bezledy 4:1 (Bandurow, Nicewicz, Piskorz, Jurczak)

12.03.16. Wilczek : Start Kruklanki 10:3 (Jurczak x4, Kajak, Marek Grabowskix2, Adam Grabowski, Sepczyński, samobójcza)

19.03.16 Wilczek : Kłobuk Mikołajki 4:3 (Mariusz Grabowski x2, Jurczak, Adam Grabowski) – zdjęcia pochodzą z ostatniego sparingu w Mikolajkach

 

Bieżące informacje o drużynie seniorów Wilczka można uzyskać na stronie internetowej klubu pod adresem www.wilczekwilkowo.futbolowo.pl