Zdjęcie zwycięzkiej drużyny z wójtem na tle bramki      11 lipca w Łazdojach odbyła się pierwsza gminna otwarta impreza sportowa po okresie obostrzeń epidemiologicznych. Był to jednocześnie osiemnasty Letni Puchar Wójta Gminy Kętrzyn w piłce nożnej. Puchar, który osiągnął pełnoletniość Pan Paweł Bobrowski wręczył drużynie Stachowizny.
Ale po kolei.
Do rozgrywek podobnie jak przed rokiem zgłosiło się 6 drużyn złożonych z mieszkańców Gminy Kętrzyn. Skład tegoroczny różnił się tym, że Smokowo połączyło się z Filipówką i wolne miejsce zajęli 15-16 letni juniorzy młodsi i trampkarze Wilczka z miejscowości Łazdoje. Organizatorom chodziło o to, aby chłopcy pouczyli się dorosłej piłki.
Eliminacje w grupach miały za zadanie wyłonić półfinalistów, a raczej dwa zespoły, które do półfinałów się nie dostaną. Przykry los wypadnięcia z turnieju dotknął zeszłorocznego finalistę – Karolewo i tegorocznego halowego mistrza z rozgrywek, które się odbyły w lutym – Wopławki.


Czy to były sensacje? Nie. Ten turniej był tak wyrównany, że o awansach w grupach decydowały niuanse! Podobne detale zadecydowały również o składzie finalistów turnieju.
Stachowizna pokonała w półfinale Nową Różankę jedną bramką a chłopcy z Łazdoj wygrali z Filipówką dopiero po rzutach karnych.


I doszło do niecodziennego finału : seniorzy Wilczka kontra juniorzy młodsi Wilczka, którzy byli wsparci na bramce tatą trampkarza – Danielem Kajak.
Stachowizna zwyciężyła 5:3, ale młodzież walczyła i 15 – letni Marcin Książek oddał strzał życia zdobywając bramkę turnieju!
W meczu o III miejsce Filipówka pokonał po rzutach karnych obrońcę Pucharu Nową Różankę, a w meczu o V miejsce Wopławki wygrały z Karolewem 4:3.
Królem strzelców z 7 bramkami został Mariusz Grabowski ze Stachowizny, a najlepszym bramkarzem wybrany został Krzysztof Waszkiewicz z Filipówki.


Nagrody dla najlepszych zawodników z drużyn, które osiągnęły szczebel półfinałów odebrali:


Jakub Kalisz, Marcin Książek, Rafał Hnat i Paweł Biały.


WYNIKI


GRUPA A


Stachowizna – Łazdoje 3:2
Łazdoje – Karolewo 2:1
Stachowizna – Karolewo 3:0
1.Stachowizna 6 6:2
2.Łazdoje 3 4:4
3.Karolewo 0 1:5


GRUPA B


Filipówka – Wopławki 2:1
Nowa Różanka – Wopławki 3:1
Filipówka – Nowa Różanka 2:0


1. Filipówka 6 4:1
2. Nowa Różanka 3 3:3
3. Wopławki 0 2:5

PÓŁFINAŁY
Stachowizna – Nowa Różanka 3:2
Łazdoje – Filipówka 0:0 karne 2:1

Mecz o V miejsce
Wopławki – Karolewo 4:3


Mecz o III miejsce

Filipówka – Nowa Różanka 3:3 karne 2:1


Finał

Stachowizna – Łazdoje 5:3

Klasyfikacja końcowa:


1. STACHOWIZNA
2. ŁAZDOJE
3. FILIPÓWKA
4. NOWA RÓŻANKA
5. WOPŁAWKI
6. KAROLEWO


Dotychczas odbyło się 18 turniejów letnich i 18 zimowych/halowych/.

Zwycięzcy gminnych rozgrywek:


11 razy Stachowizna;
8 – Nowa Różanka;
7 - Wilkowo;
5 – Wopławki;
2 – Martiany i Karolewo;
1 – Muławki.