Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno – Rozwojowych z Uśmiechem, z siedzibą w Olsztynie. Konkurs miał na celu wyłonienie Laureatki w Konkursie o tytuł BabaFest 2016 dla kobiet zaangażowanych społecznie i obywatelsko Rozstrzygnięcie konkursu odbywało się w trzech etapach: I etap – głosowanie internautów, II etap – głosowanie kapituły konkursowej, III etap – sumowanie wyników głosowania internautów pomnożonych razy dwa i wyników głosowania kapituły. Laureatce wytypowanej (zajmującej pierwsze miejsce) w konkursie przysługuje Nagroda Główna, na którą składa się: tytuł BabaFest, statuetka oraz nagroda pieniężna w wysokości 3000 zł.


Z naszej gminy w konkursie brała udział Pani Henryka Żygota z Pożarek. W ogólnej klasyfikacji punktowej zajęła ona II miejsce z wynikiem 2411 głosów. Zwyciężczyni miała ich nie dużo więcej , bo tylko 2751. Otrzymała w nagrodę statuetkę i bon podarunkowy o wartości 100 zł.


Pani Henia swoją działalność społeczną rozpoczęła w 2006 roku jako członek grupy nieformalnej – Komitet Wiejski Utworzenia Świetlicy w Pożarkach. Działa na rzecz wyrównywania szans dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich. W wyniku jej działań, poprzez pozyskiwanie funduszy zewnętrznych w ramach małych projektów, poprawia się estetyka wsi i powstają miejsca użyteczności publicznej, zarówno do aktywnego jaki i biernego wypoczynku: boisko do plażowej piłki siatkowej, boisko do piłki nożnej, mini sad, miejsce grillowe z altaną, plac zabaw przy świetlicy. Od 10 lat jest opiekunką świetlicy wiejskiej w Pożarkach.


Pani Henia jest osobą pełną energii i radości. Swoim wigorem i uśmiechem zaraża innych. Nigdy nie narzeka, kiedy napotyka trudności na swojej drodze, tylko szuka innych rozwiązań. Organizując zajęcia dla dzieci i młodzieży najpierw sama wypróbowuje je na sobie. Chodzi na szczudłach, gra na bębnach afrykańskich, tańczy Zumbę.
Gratulujemy osiągnięcia tak wysokiego wyniku!